Kuchyňku na hraní vyrobíte ze staré židle nebo dřevěných palet

Za pár dní budou naše děti slavit svůj svátek, Mezinárodní den dětí. Máme pro vás nápad, jak překvapit ty nejmenší. Vytvořte pro ně dětskou kuchyňku, na kterou budete potřebovat jenom obyčejnou židli, stoličku, starý noční stolek nebo dřevěnou paletu. Chce to jenom pár dobrých nápadů a šikovné ruce.

Dětská kuchyňka zdřevěných schůdků

Máte doma podobné schůdky, abyste dosáhli na vysoké poličky? Ano, prodává je známý řetězec snábytkem a jsou velmi oblíbené. Na dětskou kuchyňku je proměníte úplně snadno. Na spodní schůdek namalujte černou barvou plotýnky, ale můžete je klidně i nalepit, vystřižené ze samolepicí tapety. Přišroubujte větší úchytky, které budou představovat knoflíky na sporáku a pak už jenom přidejte zkaždé strany schůdků několik háčků na zavěšení utěrek a kuchyňského náčiní.

Dětská kuchyňka ze stoličky

Stejně jako dřevěné schůdky, i tuhle jednoduchou dřevěnou stoličku pořídíte ve stejném řetězci snábytkem. Nalepte čtyři plotýnky a přišroubujte háčky a knoflíky na zapínání sporáku a máte hotovo. Mimochodem, všimli jste si, že plotýnky na sporáku vlevo jsou vytvořené ze starých cédéček?

Dětská kuchyňka zžidle

I klasická židle kjídelnímu stolu se může snadno proměnit na dětskou kuchyňku. Můžete ji jednoduše polepit jako vpřípadě schůdků či stoličky, ale stejně dobře můžete ušít jednoduchý potah. Výhodou téhle proměny je, že po skončení dětské hry potah jednoduše sundáte a židli zase postavíte zpět ke stolu.

Dětská kuchyňka znočního stolku

Pokud doma máte kdispozici starší a nepotřebný noční stolek, můžete ho proměnit na dětskou kuchyňku. Malí kuchaříci pak budou mít kdispozici i praktický šuplík na příbory.

Dětská kuchyňka zdřevěné palety

Tady už se budou do výroby kuchyňky asi muset zapojit šikovní řemeslníci. Pokud máte tatínka nebo dědečka domácího kutila, nebude to nic složitého a kuchyňka z dřevěných palet bude přímo úžasná. Jen to chce včas začít s výrobou, abyste si dětský den už mohli užít společnou hrou.

Hledáte další nápady, jak si s dětmi co nejlépe užít jejich sváteční den? Zahrajte si s nimi hry vašeho dětství!


Přečtěte si také