Malované kamínky pomohou dětem s abecedou, matematikou i přírodovědou

Letošní rok není jednoduchý pro nikoho, ale pro malé školáčky v první třídě je to určitě rok plný zklamání. Na školu se děti moc těšily, ale zatím se do ní skoro nepodívaly. A i když to vypadá, že se blýská na lepší časy a do školních lavic už konečně usedají, možná se jim budou hodit veselé malované kamínky, které jim pomůžou s nahromaděným učením. Pusťte se do společného malování!

Čím malovat na oblázky

Na dokonale hladké kamínky můžeme malovat či kreslit vším možným. Pokud použijeme rovnou akrylové barvy, nemusíme už použít žádný krycí lak, akrylové barvy po zaschnutí nešpiní a jsou i voděodolné, na druhou stranu jsou trochu dražší. Můžeme proto malovat i obyčejnými vodovými barvami nebo temperami, jaké používají děti ve škole, a pomalované kamínky po zaschnutí zastříkáme bezbarvým lakem ve spreji.

Naučná hra pro předškoláky i malé prvňáčky

Báječná hra zkrabiček od sirek a malých oblázků se hodí pro úplně malé děti i předškoláky. Krabičky nemusíte složitě shánět a čekat na vypotřebování zápalek. Můžete je sehnat i čisté, bez škrtátek na internetu. Stačí zadat do vyhledávače heslo „krabičky od sirek“.

Pohrajte si s písmenky

Dětem můžete připravit i veselou abecedu, pro skládání prvních slov. Jen nezapomeňte, že samohlásek budete potřebovat vždy větší množství než souhlásek.

I matematika může být hra

Malé počtáře určitě potěší i kamínky sčísly a daným počtem obrázků.

Podobných her s přiřazováním obrázků nebo obyčejných puntíků kčíslům můžete vymyslet určitě hodně, tohle jsou jen nápady pro vaši inspiraci.

Ani berušky nemusí být vmatematice vždycky sedmitečné! A možná jim nebude vadit ani na každé straně krovek jiný počet teček. Tak se zberušek můžou stát i hrací kameny pro oblíbené domino.

Kamínky pro přírodopis i vlastivědu

Pro děti můžete připravit i podobné poznávací hry, při kterých si ani nevšimnou, že se vlastně učí.

Při malování podobných kamínků si možná i rodiče budou muset připomenout některé znalosti.

Malování na kameny baví děti i dospěláky:


Přečtěte si také