Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Díky bílé barvě je starý dům po rekonstrukci vzdušný a světlý

Nebojte se bílé barvy.
Vydáno: 24.09.2014
Jídelna je spojená s obývacím pokojem
Autor: Isifa Jídelna je spojená s obývacím pokojem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bílá barva v interiéru může samozřejmě působit studeně, zejména pokud ji nakombinujete s velmi tmavým nábytkem, se kterým bude ve výrazném kontrastu, takže celkově interiér nebude působit spojitým dojmem. Něco jiného je ovšem, pokud s bílou pracujete rozumně, volíte světlý nábytek, barvy na doplňcích, ale zejména pokud například podlaha či stropy jsou ze dřeva. Samo dřevo je teplým materiálem, který má strukturu a díky struktuře bílá plocha nikdy nebude působit sterilně. 

Známý jihoafrický kuchař Reuben Riffel se svou ženou Maryké a dcerou Latikou Foto: IsifaPojďte si s námi projít jeden dům, kteří jeho majitelé zrekonstruovali s velikým šarmem. Musíme se sice vypravit až do vzdálené Jihoafrické republiky, do městečka Franschhoek. Tamní slavný kuchař Reuben Riffel se svou ženou Maryké koupili starý dům, který podle nás velmi citlivě zrekonstruovali. Ve spodním patře vybourali příčky a propojili jídelnu s obytnou částí, na kterou navazuje velká kuchyně. Kuchyně pro Reubena není centrem domu jenom proto, že sám je kuchař, ale i u něho doma, když byl malý, se rodina scházela hlavně v kuchyni. Co je velmi sympatické, je fakt, že televize je uklizená do zvláštní televizní místnosti, místo ní obytné části dominuje krb. Manželé nově přistavěli horní patro, kde jsou ložnice a koupelna. I tady má dům stejnou atmosféru, například strop je obložený prkny natřenými na bílo. Rodina ctila charakter domu, zařídila ho i částečně starožitným nábytkem, ale díky bílé výmalbě stěn i podlahy si vytvořila velmi světlý, vzdušný domov.

(mar)

Známý jihoafrický kuchař Reuben Riffel se svou ženou Maryké a dcerou Latikou. Foto: Isifa

Mohlo by vás zajíamt:

Funcionalistickou vilu navrhl známý prvorepublikový architekt Vladimír Karfík

Zdařilá rekonstrukce zachovala ráz prvorepublikové vily

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž

Syrový loft z továrny na sušenky

Článek je zařazen v:
Reklama