Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Díky věcem po babičce vykouzlila designérka osobitý domov

Vydáno: 08.02.2016
Nábytek je po prarodičích a z druhé ruky
Nábytek je po prarodičích a z druhé ruky Autor: Kate Ratner Designs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento osobitě pojatý byt v Sydney si zařídila návrhářka interiérů Kate Ratnerová se svým přítelem Michaelem Taitem. Prostor v prvním podlaží někdejšího průmyslového stavení posledních šest let sloužil jako sklad a prohlídku komplikovaly hromady zaprášených vlhkých beden. Mladý pár se ale rozhodl rychle. Prostor koupili a po vyklizení a nutných opravách v něm zařídili velkou kuchyni, dvě ložnice se skleněnými dveřmi, které pomáhají prosvětlovat středovou obývací část.

Loft zařídili výhradně starožitným nábytkem buď po prarodičích anebo z druhé ruky. Kate starý nábytek a další staré věci sbírala už několik let. „Nedávno mi zemřela babička a u ní doma jsme objevili spoustu zašlých, ale krásných věcí po dědovi. Nejradši mám jeho sbírku starých visacích zámků,“ rozplývá se Kate. Podobnou veteší se obklopuje doma i v práci. „Mám ráda věci, které mají nějakou minulost a vyprávějí příběhy. Prostor díky nim nabývá kromě praktičnosti i emočního rozměru,“ vysvětluje své zaujetí pro staré věci. „Prostory, které mám ráda, nikdy nejsou předesignované či jinak přehnaně promyšlené,“ dodává ke svému stylu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama