Bydlení

8. listopadu 2017 06:00

Tereza Javorová

Díra v zemi? Skotský designér navrhl originální koberec, který vytváří dokonalou optickou iluzi

Pokud toužíte mít doma originální a možná i trochu šokující designový kousek, určitě zbystřete. Skotský designér Scott Jarvis navrhl nápaditý koberec, který vaší návštěvě zrychlí tep. Vytváří dokonalou optickou iluzi, že máte v zemi díru!

Koberec je jednoduchý, ale o to působivější. Tvoří ho pouze odstíny šedé a černé, jenže v takové kombinaci, že ze správného úhlu na podlaze vytváří optickou iluzi velké díry. Efekt bude ještě více umocněnna podlaze podobného zbarvení.

K dostání jsou dva tvary - kruhový a hranatý. Takzvaný Void Rug je vhodný do většího prostaru, kde jeho efekt vynikne. "Chtěl jsem vytvořit něco, co bude praktické a jednoduché, ale zároveň snové jako iluze," říká designér ze Skotska. "Koberec není inspirovaný ničím konrétním či nějakou událostí. Ale myslím, že se v něm odráží surrealistická stránka mojí povahy, která více tíhne k výtvarnému umění a kinematografii."

Neobeznámená návštěva se na první pohled určitě lekne. Foto: profimedia.cz

Podívejte se do galerie, jak efektně koberec působí. Jedna návštěva se při vstupu do místnosti jistě zarazí a raději na koberec nevročí. Co kdyby v podlaze přece jen byla díra?

Další články:


Přečtěte si také