Bydlení

9. února 2018 06:00

Tereza Javorová

DIY: Rámečky nemusí sloužit jen pro fotky z dovolené! Vyrobte si z nich poličku, podnos či originální dekoraci

Máte doma staré robustní rámy po babičce? Nebo jen rámečky, které se nehodí pro žádnou fotografii? Rozhodně je nevyhazujte! Nemusí totiž nutně sloužit jen pro výstavu obrázků. Poradíme vám, jak je šikovně využít a udělat z nich praktickou i krásnou dekoraci.

Zapomenuté klíče? Už nikdy víc!

Nejde jen o originální doplněk, ale i vysoce praktickou věc! Na její výrobu navíc potřebujete minimum materiálu, vystačíte si se starým rámečkem a několika háčky se závity. Ty jednoduše zavrtejte pod horní okraj rámu a máte hotovo! Teď už jen stačí váš výtvor pověsit poblíž vchodových dveří a už nikdy se vám nestane, že byste zapomněli klíče. Pokud navíc každý člen domácnosti dostane přidělený jeden háček, hned při vchodu do bytu budete zjediného pohledu vědět, kdo všechno je zrovna doma.

Klíče by měly mít své místo. Foto: Pinterest.com

Snídaně do postele

Taky si o víkendu rádi nosíte snídani do postele? Pokud ale doma nemáte tác a co týden měníte povlečení kvůli rozlitému džusu, nezoufejte! Jeden si můžete vyrobit z většího rámu! Na užší strany přidělejte držadla, nebo jimi provrtejte set dvou děr, kterými následně provlékněte tlustší provaz. Ten pak nezapomeňte na spodní straně rámu zajistit uzlíky. Když jste hotoví súchytkami, zbývá už jen vybrat vhodný podklad pod skleněnou desku. Může to být oblíbená fotografie, balicí papír, vtipná časopisová koláž nebo výkres vašich ratolestí. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoli variantu, nezapomeňte vždy papír před mytím vyndat z rámu!

Originální podnos. Foto: Pinterest.com

Stojan na náušnice

Pokud vám doma přebývá menší stojací rám, zkuste ho přetvořit na stojan na náušnice! Potřebovat budete navíc kus širší krajky nebo pevné síťoviny, například té, která se používá do oken proti hmyzu. Nelíbí-li se vám sterilní bílá barva, nebojte se síť natřít nebo ještě lépe nastříkat barevným sprejem. Pak už jen musíte odměřit správnou velikost a síťovinu vlepit do rámu!

Konec chaosu a poztrácených naušnic. Foto: Pinterest.com

Mnoho vjednom

Taky jste si před nějakou dobou nadšeně koupili polaroid, teď se vám ale malé fotky kupí všuplíku a nemáte pro ně další využití? Nebojte se, nemusíte vyrábět desítky minirámečků, naopak! Pokud se vám doma povaluje zbytečný veliký rám, natahejte do něj šňůrky jako notovou osnovu. Můžete je pořádně napnout, nebo jemně prověsit. Záleží jen na vaší fantazii. Na závěr vkvětinářství nakupte hrst malých kolíčků a jeden rám na mnoho fotografií je hotov!

Poličky

Další originální využití pro přebývající rámečky bude vyžadovat trochu zručnosti, silné lepidlo, pilku a dřevěné prkno. To je nejprve potřeba neřezat a čtyři kusy tak, aby slepené do obdélníkového tvaru odpovídalo rozměrům rámečku, na který následně vnitřek poličky zezadu nalepíte. Pak už je jen na vás, jestli kpoličce přidáte i zadní desku, popřípadě ji rozdělíte příčkou. Jen pozor – pokud ji plánujete použít pro všech sedm dílů Harryho Pottera, zvažte do hry zapojit i šroubky.

Udělejte z nich poličky! Foto: Pinterest.com

(az)

Další články:


Přečtěte si také