10 dekorací na valentýnský únor, které hravě zvládnete

Možná, že tenhle americký import lásky zrovna nemusíte, ale přiznejme si, že nám s Valentýnem únor alespoň pěkně uteče. Pryč s vánočními dekoracemi a sem s projevy lásky a vášně! Tyhle dekorace hravě zvládnete vyrobit sami.

Červená a růžová, to jsou barvy, které v únoru ovládnou váš byt. Můžete to pojmout elegantně, sexy, hravě nebo bláznivě, to už je na vás. Partner možná bude kroutit pobaveně hlavou a nevěřícně sledovat, do čeho jste ochotná investovat energii, ale nebojte se, v duchu bude rád. Vždyť všechna ta pozornost cílí na něj!

Vybrat si můžete z naší inspirace a nebojte se, všechno hravě zvládnete.

1) Zrcadlo lásky

Tohle je tak jednoduché a přitom sladké! Stačí vám růžové nebo červené lepicí papírky a spousta láskyplných slov. Napište na každý papírek větu nebo heslo, proč svého partnera milujete a čím vám dělá radost. Své výtvory pak naaranžujte na zrcadlo třeba do tvaru velkého srdce!

2) Valentýnský řetěz

Zbyly vám ještě barevné papíry od Vánoc? Výborně! Vyberte nějaké červené, růžové a bílé a dejte se do výroby valentýnského řetězu, kterým můžete omotat celý byt. Potřebujete jen kancelářskou sešívačku, barevný papír a nůžky. Nastříhejte stejně dlouhé a silné proužky papíru a sešívačkou sepněte nejprve čtyři k sobě. Pak pokračujte ve výrobě srdíček podle návodu na obrázku.

3) Obraz ze srdce

Dárek k Valentýnu nemusí být nutně kravata, ale klidně něco vyrobte. Takový obrázek plný knoflíkového štěstí udělá vašemu milému radost! V potřebách pro výtvarníky si zakupte už napnuté a našepsované plátno a dejte mu dekor dle libosti. Doprostřed nalepte pomocí tavicí pistole nebo dobrého lepidla srdce z červených knoflíků.

4) Láska ve skle

Pokud vlastníte nějaké efektní skleněné vázy a nádoby s poklopem, stačí je naplnit směsí valentýnských srdíček, červených a bílých kouliček od Vánoc, případně umělých nebo sušených růží. Nemáte-li vázy, postačí velké zavařovací sklenice. Efektně je vystavte na sůl nebo komodu.

5) Milostné dopisy

Na krásný papír napište ozdobným písmem, tuší nebo inkoustem několik milostných dopisů. Pak je zatočte do ruličky a svažte rudou stužkou. Nebezpečné známosti se právě rozjíždějí. Naaranžujte je pod skleněný poklop nebo do vázy. Nebo dopisy hezky poskládejte a převažte červenou mašlí. Romantika zaručena!

6) Večeře ve dvou

Kdo říká, že musíte na večeři do drahé restaurace? Udělejte si výjimečnou chvíli ve dvou u vás doma. Abyste dali své polovičce najevo, jak si jí vážíte a jak moc pro vás znamená, dejte si opravdu záležet na prostření stolu. Nezapomeňte tabuli vyladit do tónů červené, růžové a bílé.

7) Postel snů

Na tohle bude ještě dlouho vzpomínat! Chce to romantické balonky, skutečné helium a trochu času a snahy. Poté, co balonky nafouknete a svážete, na konec provázku napište své milostné vyznání a balonky štědře naaranžujte nad postel. Určitě v ní ten večer skončíte.

8) Valentýnský věnec

Nemusíte ještě vyhazovat ten vánoční, jen ho trochu předělejte a poslouží klidně i v čase únorové lásky. Sundejte z něj všechny vánoční atributy a ponechte si základ, který dozdobíte valentýnskou tematikou. Všichni budou vědět, že v těchto dveřích bydlí láska!

9) Květiny jedině v rudé

Kytku byste měla dostat vy, ale raději předejděte trapasu a klidně si ji nadělte sama. Nezapomeňte, že by měla být rudá, a nebraňte se ani trochu extravagantnějšímu pojetí vazby. Křehké jarní kytičky ještě budou mít svůj čas, teď se odměňte růžemi, amarylisy, bobulemi a exotickými prvky.

10) Láska prochází žaludkem

Je to tak! Ať už budete připravovat své lásce jakoukoliv hostinu, nezapomeňte vařit srdcem a s láskou. Pokud se vám podaří pizzu, steak, dort nebo sušenky vytvarovat do tvaru srdíčka, máte plný počet bodů!

Pokud chcete svou lásku překvapit originálním valentýnským přáním nebo citátem, inspiraci můžete načerpat zde.

A pokud chcete partnera či partnerku překvapit originálním valentýnským dárkem, ale nevíte, jaký pořídit, tipy najdete tady.


Přečtěte si také