Bydlení

20. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

DIY: Vyrobte si romantické lampičky snů. 10 nápadů, jak na to

Chladné zimní večery přímo vybízejí k tomu, aby se člověk po příchodu z práce zachumlal do deky, nalil si něco teplého (možná i ostřejšího) a vychutnal si příjemný relax s partnerem nebo s knížkou. K obojímu se skvěle hodí roztomilé lampičky, které si vyrobíte snadno během chvilky. Jak na to?

1) Jednoduchá klasika, která nikdy nezklame. Máte-li doma lampu se stínidlem, které už zažilo lepší časy, určitě ji nevyhazujte. Byla by to velká škoda! Stačí, když si pořídíte kus hezké vzorované látky, tedy v barvě kterou máte rádi a s motivem, který se vám hned neokouká.

Když látkou stínidlo pečlivě polepíte, bude vaše lampa zase jako nová.

Lampu se stínítkem oživte novou látkou., Foto: Pinterest.com/beckmandbelle

2) Skvělá vychytávka pro kreativní ruce. Stínidlo na lustr vyrobené z obyčejného provázku vypadá efektně, a jeho výroba je přitom jednoduchá. Nafoukněte balónek, smíchejte lepidlo na decoupage s trochou vody a provázek do něj namočte. Pak jím v různých tazích polepte celý balónek a nechte zaschnout. Když ho propíchnete, jemně z něj provázek odlepte, opatrně prsty dotvarujte a máte hotovo.Jednoduché, přitom efektní. Foto: Pinterest.com

3) Následující lampičky jsou velmi jednoduché na „výrobu“. Stačí vzít skleněnou láhev na zavařování nebo třeba od džemu a podobně, a vložit do ní vánoční světýlka na baterky. Na poličce se budou krásně vyjímat! Náš tip: Sklenici přestříkejte lakem s efektem matného skla. Koupíte ho v každé větším obchodě s hobby potřebami a zaručí romantičtější světlo z lampičky. Bonusem je v tomto případě také to, že krabička s baterkami, na které světlo svítí, nebude ve sklenici vůbec vidět.Do sklenic dejte drobná světýlka a máte hotovo! Foto: Pinterest.com/knotandnestdesigns.com

4) Ideální nápad na večírek, Kupte si v papírnictví obyčejný lampion a hustě ho polepte papírovými košíčky na muffiny. Čím blíž k sobě je umístíte, tím lépe, protože se jejich okraje zvlní, lampion pod nimi nebude vidět a výsledný efekt bude ještě zajímavější. Můžete si samozřejmě koupit také barevné košíčky, které se pak na lampionu budou nejvíc líbit dětem.

Polepte obyčejný lampion košíčky na muffiny. Foto: Pinterest.com/dearlinks.com

5) Stínidlo staré lampy se dá polepit nejen látkou, ale také papírem. Vrhněte se na takové menší „origami“ a poskládejte z barevných papírů několik desítek skládaček „Nebe, peklo, ráj,“ se kterými jsme si hráli jako malí. Pak jimi postupně polepte celé stínidlo. Velmi extravagantní!

Lampy můžete polepit třeba jen papírem., Foto: Pinterest.com/craftandcreativity

6)Barevný papír se dá využít i jinak. Nakreslete si na něj tužkou motiv, který se vám líbí, a pak ho postupně celý propíchejte špendlíky. Mezi jednotlivými vpichy udržujte vzdálenost maximálně dvou milimetrů. Bude to zdlouhavé, ale zároveň zábavné. Pak papír stočte do ruličky a zalepte. Do obyčejné skleničky vložte svíčku a schovejte ji pod papír s motivem. Vidíte, jak plamínek krásně prosvítá skrz motiv?Nebojte se být kreativní! Foto: Pinterest.com/Architecture & Design

7)Další klasika, která nikdy nezklame. Do libovolného svícnu naaranžujte větvičky, bobule nebo třeba i korálky podle vašich možností a vkusu. Vše zalijte vodou a na ni položte zapálenou plovoucí svíčku. Pro romantické chvíle s partnerem jako dělané!

Podobnou "lampičku" máte hotovou za pár minut. Jen pozor, ať vám nechytne! Foto: Pinterest.com/lezoemusings.com

8)Tohle je náš absolutní favorit. Vyrobte si malé stínidlo z papíru s libovolným motivem, stočte ho a zalepte. Položte ho na skleničku na víno tak, jak vidíte na obrázku. Do sklenky vložte čajovou svíčku a zapalte ji. Tahle lampička je prostě nepřekonatelná!

Malé lampičky si můžete vyrobit i ze skleniček na víno., Foto: Pinterest.com/goodhousekeeping.com

9)Následující lampičky vyžadují trik, díky kterému rozpůlíte lahev od vína. Pochybujete, že to jde? Ale ano! Napusťte dřez studenou vodou a přidejte led. Vezměte bavlněný provázek a šestkrát jej obtočte kolem lahve. Zavažte na uzlík, provázek sundejte a napočte ho do acetonového odlakovače. Pak jej zase navlékněte na láhev, tentokrát na místo, ve kterém ji chcete rozpůlit. Přidržte láhev nad dřezem a provázek zapalte. Otáčejte pomalu celou lahví, aby provaz ohořel. Až plamen uhasne, ihned láhev ponořte do ledové vody. Ve stejnou chvíli sklo pukne a oddělí se v místě provázku. Je to zkrátka jako pokus v hodině chemie na základce. Pak už stačí láhvemi přiklopit svíčky a máte hotovo.

Milujete víno? Využijte vypité lahve! Foto: Pinterest.com/i.pinimg.com

10)Další trik s nafouknutým balónkem, podobně jako u stínidla z provázku. Tentokrát ale použijte krajku, ze které vám po nalepení a zaschnutí na balónku vznikne rozkošná mistička. Vzhledem k jejímu hořlavému materiálu ale dbejte na svou bezpečnost a vložte do ní pouze LED svíčku. Vypadá prostě úžasně!

Do stínítka z krajky vložte jen LED svíčku. Foto: Pinterest.com/candlejunkies

(mb)

Další články:

Jednoduchá klasika, která nikdy nezklame. Máte-li doma lampu se stínidlem, které už zažilo lepší časy, určitě ji nevyhazujte. Byla by to velká škoda! Stačí, když si pořídíte kus hezké vzorované látky, tedy vbarvě kterou máte rádi a smotivem, který se vám hned neokouká. Když látkou stínidlo pečlivě polepíte, bude vaše lampa zase jako nová.


Přečtěte si také