Bydlení

15. března 2020 14:00

Simona Sedláčková

Z dřevěných kroužků na záclony vyrobíte krásné hračky, šperky i bytové doplňky

Dřevěné kroužky na záclony se definitivně dostaly z kategorie užitkového zboží do kategorie materiál na tvoření. A vzhledem k tomu, že v tomto případě jejich výrobci docela pohotově zareagovali na požadavky trhu, můžete si nyní koupit dřevěné kroužky v několika velikostech a nechat se jimi inspirovat při výrobě bytových doplňků, hraček pro batolata i šperků na krk.

Čajové svíčky vdřevěném obětí

Výroba podobných dřevěných svícnů je opravdu jednoduchá. Některé kroužky natřete akrylovou barvou na požadovaný odstín. Po zaschnutí barvy můžete jednotlivé kroužky na sebe lepit disperzním lepidlem. Nezapomeňte mezi poslední dva kroužky vlepit i přepážku, na které bude čajová svíčka stát. Hliníkový obal svíčky by měl zbezpečnostních důvodů trochu převyšovat poslední dřevěný kroužek. Ale i tak zapálené svíčky nenechávejte bez dozoru.

Věšáky do kuchyně i šatny

Dřevěné kroužky se mohou stát i šikovnými věšáčky. Snadno jimi protáhnete vkuchyni utěrky, všatníku či předsíni zase šátky, kravaty nebo pásky. Kroužky můžete kpodkladu buď přichytit kovovou páskou nebo je trochu seřízněte a kpodkladu nalepte kvalitním lepidlem.

Kroužky můžete také zavěsit na proužky zkůže.

Obaly na mini květináčky

Obaly na běžné květináče zdřevěných kroužků asi nevyrobíte, ale jsou tu i oblíbené sukulenty, které bývají i vdocela mini verzi. Kroužky nalepte na kolečko zpřekližky, ale počítejte stím, že květináček musíte do obalu vložit i sigelitovým sáčkem. Sukulenty se sice zalévají jen málo, ale úplně vsuchu být nemohou.

Kroužky na záclony jako šperk

Populární indiánský lapač snů můžete mít stále při sobě. Vmini provedení spomocí kroužku na záclony bude vypadat výborně například jako doplněk khrubě pletenému svetru. A vzhledem ktomu, že tentokrát stejně celý kroužek omotáte bavlnkou, můžete použít i kroužek plastový.

Pokud se vám podaří sehnat více velikostí kroužků (na internetu je to vážně snadné), můžete si znich sestavit jednoduchý závěs na krk a kroužky ksobě spojit tenkou koženou šňůrkou.

Máte doma malého kojence, který vás svou nenechavou ručičkou umí pěkně potrápit? Vytvořte si zkroužků tzv. náhrdelník na kojení. Malého neposedu určitě upoutá a ten se bude vklidu krmit, bez věčného štípání a škrábání.

A ještě něco pro miminka

Jednoduchá kousátka vytvoříte zvětších kroužků. Dají se sehnat i o vnitřním průměru 8,5 cm. Část kroužku můžete i obháčkovat, což zvládne i úplná začátečnice vháčkování.

Pokud už máte háčkování vmalíčku, můžete se inspirovat i o poznání složitějšími výrobky. Hlavičku uháčkujte zvlášť a na obháčkovaný kroužek ji pevně našijte.

Máte voblibě spíše techniku macramé neboli po staru drhání? Kousátka pro mrňata vytvořená touto technikou vypadají také skvěle.


Přečtěte si také