Bydlení

9. července 2015 06:00

Klára Beščecová

Dům Cullenových z Twilight ságy má neuvěřitelně zdařilý interiér

Prohlídka domu Cullenových ze zfilmované upíří Twilight ságy potvrzuje, jak domu i po letech svědčí nadčasově pojatý interiér. Inspiraci nabízí všem.

Filmaři to správné upíří sídlo hledali dlouho. Autorka literární předlohy Stephenie Meyersová dům upíra Edwarda Cullena z Twilight ságy umístila na kraj lesa. To stavba, kterou produkce našla, splňovala. I když se jednalo o pozoruhodnou vilu, filmaři pro jistotu nechali přebudovat takřka celý interiér. Designéři Jeff Kovel a Lucy Metcalfová vylepšili výhled zvelkých oken tím, že před ně nechali zasadit několik vzrostlých stromů. Následně odletěli zAmeriky do Evropy, kde sháněli originální nábytek. Ten měl být moderní i nadčasový zároveň, aby dotvářel domácké prostředí upírské rodiny, která se marně pokouší vést život obyčejných smrtelníků.

Pohovku vEdwardově pokoji sehnala Lucy vItálii, zatímco svítidla jsou švýcarská. Celosvětový mix zařízení doplňují sošky ze severu Afriky a zIndie. Vybavení filmového domu se vprůběhu natáčení ještě měnilo. Lucy s Jeffem totiž kpřípravám na každý další díl angažovali nového designéra, který obstaral další originální kusy nábytku.

Díky profesionálnímu přístupu designérů je dům Cullenových skvělým zdrojem inspirace pro kohokoli, kdo vybavuje interiér. Ukazuje, jak při zdrženlivé volbě barevných tónů lze efektně kombinovat zdánlivě neslučitelné dekorační předměty a vybavení. Zadruhé je poučením pro majitele domů, že nad případným zájmem filmařů natáčet u někoho doma neradno mávat rukou. Přesvědčil se o tom majitel předmětného „upírského“ domu John Hoke, šéfdesignér obuvi Nike, který díky popularitě filmu prodal svou nemovitost za několikanásobek ceny, za kterou ji vroce 2007 postavil.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také