Bydlení

8. ledna 2016 06:00

Markéta Zídková

Dům postavený jako kultovní hra Tetris můžete jakkoliv přestavět nebo zvětšit

Modulární domy jsou velmi populární.

Holandská společnost Universe Architecture přišla s prototypem domu, který se staví podle retro hry Tetris. Dům se tak může zvětšovat nebo rozšiřovat podle potřeb rodiny. Když by se rozrostla a například by chtěla větší kuchyň, může se kdykoli přidat další jednotka. Nebo naopak ubrat. Stejně tak se jednotlivé bloky mohou přeskládat.

Autorem projektu je holandský architekt Janjaap Ruijssenaars. Autor vychází z toho, že v běžném životě se naše nároky na bydlení mění podle toho, kolik lidí zrovna tvoří aktuální domácnost, rodí se děti, ty pak zase odcházejí, je potřeba se postarat o staré rodiče... Proto jeho projekt umožňuje stavět bloky na sebe a vedle sebe stejně jako kostky ve hře Tetris. Podle potřeby si tak přizpůsobíte svůj domov aktuální situaci

Jedná se v podstatě o systém bloků, které si budoucí majitel poskladá k sobě tak, jak potřebuje, díky ocelové konstrukci. Ta je i vně fasády a dají se na ni přidělat na přání balkony či terasy. Variabilita je taková, že kuchyni či koupelnu i další místnosti si umístíte kdekoliv v domě. Dům je zatím stále na papíře, ale firma Universe Architecture je připravená začít stavět.

Chtěli byste takový dům?

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také