Bydlení

30. srpna 2015 06:00

Markéta Zídková

Dům z děsivého Mlčení jehňátek je na prodej. Dovedli byste v něm žít?

Tady běhá mráz po zádech.

Na děsivý thriller, který nám odhalil zrůdnost nejen proslulého Hannibala Lectera, nejde zapomenout. Nyní je na prodej dům, kde byla natočena spousta napínavých scén. A i když byl v běžném užívání, mnohé v něm zůstalo tak, jak je ve filmu zachyceno.

Vzpomínáte na mladou Jodie Foster, která se snaží přijít na zoubek sériovému vrahu vlasatému Buffalo Billovi a neváhá se pustit do nebezpečné konverzace s Anthony Hopkinsem coby děsivým Hanibalem Lecterem? Pak se vám jistě vybaví, napínavá scéna, jak policejní stážistka vejde přímo do Buffalova domu a ve sklepě, jenž čpí Buffalovou zvrhlostí – stahováním lidí z kůže, se sériového vraha snaží konfrontovat. Máte-li živou představivost, pak jste právě navštívili dům, který si teď můžete koupit.

Představujete-li si ale temnou kobku skrytou v strašidelném zákoutí stromů, pak tleskejte filmovým tvůrcům. Dům by totiž mohl být za normálních okolností a bez děsivého příběhu klidně označen za příjemnou chaloupku pro starší manželský pár. Dokonce i ty tapety v kuchyni, jež ve filmu nevěstí nic dobrého, se v denním světle a bez přítomnosti Buffalo Billa zdají být útulnou výzdobou.

Ta se rovněž líbila Scotovi a Brabaře Lloydovým, kteří v domě spokojeně žili dlouhá léta a nyní se rozhodli dům prodat. Realitní makléřka, která má prodej na starosti, si myslí, že po něm hned chňapne nějaký milovník filmu, anebo přímo obdivovatel kultovního thrilleru o „jehňátkách“.

I bez hodnoty filmové slávy získá kupec slušnou nemovitost. Dům ve viktoriánském stylu byl postaven v roce 1910 a získal poetické jméno Princezna Anne. Má rozlehlou přízemní verandu, celkem 4 podlaží a v každém z nich nádhernou dřevěnou podlahu. K domu patří i garáž, která je stranou, a pochopitelně také pozemek s udržovanou zahradou a slušným venkovním bazénem. Celkem se tu jedná o 1,75 akrů půdy.

Za tento pozemek se slavným domem v městečku Perryopolis v Pennsylvanii chtějí makléřka s manželi 300 tis. dolarů. V přepočtu byste museli vydat zhruba něco málo přes 7 mil. Kč. Za dům s pozemkem připomínající film, jenž přinesl Jodie i Anthonymu Oscara, to ale není moc, ne? I v Praze byste leckdy zaplatili víc.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také