Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Exotické květiny rozjasní váš domov. Naučte se je znát

Strelicie, helikonie, ananas a leucospermum jsou nejběžnější exotické rostliny, které můžete zakoupit v květinářství.
Vydáno: 14.03.2016
Strelicie pochází z Jižní Afriky
Autor: Thinkstock Strelicie pochází z Jižní Afriky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Asi tyto květiny důvěrně znáte. Například strelicie se prodávala už za komunismu, protože je možné ji pěstovat ve skleníku, není tedy nutné ji k nám vozit letecky. Věděli jste ale, že když jí opatrně rozevřete zobáček, najdete v něm ukryté až další dva tři květy? Při vhodné péči vám tak tato květina vydrží ve váze i dva týdny.

Nebo naopak tušili jste, že to, co obdivujeme na helikonii, není květ, ale okvětí? Vlastní květ bílé barvy je drobounký, nenápadný a musíte ho hledat, abyste ho v pestrém okvětí spatřili.

Květiny vám představí Jirka Dvořák z květinářství Serafin v Praze.Je to častý případ, že nějakou rostlinu od pohledu důvěrně známe, ale vlastně o ní nic moc netušíme. Proto jsme se rozhodli představit vám na videu čtyři nejběžnější exotické květiny z českých květinářství: strelicii, helikonii, ananas a leucospermum, jako bonus euphorbii spinozu (pryšec), který není exotickou rostlinou, ale často se ve vazbách kombinuje s exotickými květy. Pokud jezdíváte na dovolenou do Středomoří, určitě ho důvěrně znáte. Nízký keřík, který si roste na vápencovém podloží.

Podívejte se na tyto květiny na videu:

Exotické rostliny. Znáte je?
Exotické rostliny. Znáte je?

 

Mohlo by vás zajímat:

I když jeho jméno zní řecky, pochází rostlina z Madagaskaru (Zamiokulkas)

Pozor na teplotu aneb Jak správně zalévat pokojové květiny v létě?


Článek je zařazen v:
Reklama