Bydlení

14. března 2016 06:00

Markéta Zídková

Exotické květiny rozjasní váš domov. Naučte se je znát

Strelicie, helikonie, ananas a leucospermum jsou nejběžnější exotické rostliny, které můžete zakoupit v květinářství.

Asi tyto květiny důvěrně znáte. Například strelicie se prodávala už za komunismu, protože je možné ji pěstovat ve skleníku, není tedy nutné ji k nám vozit letecky. Věděli jste ale, že když jí opatrně rozevřete zobáček, najdete v něm ukryté až další dva tři květy? Při vhodné péči vám tak tato květina vydrží ve váze i dva týdny.

Nebo naopak tušili jste, že to, co obdivujeme na helikonii, není květ, ale okvětí? Vlastní květ bílé barvy je drobounký, nenápadný a musíte ho hledat, abyste ho v pestrém okvětí spatřili.

Květiny vám představí Jirka Dvořák z květinářství Serafin v Praze.Je to častý případ, že nějakou rostlinu od pohledu důvěrně známe, ale vlastně o ní nic moc netušíme. Proto jsme se rozhodli představit vám na videu čtyři nejběžnější exotické květiny z českých květinářství: strelicii, helikonii, ananas a leucospermum, jako bonus euphorbii spinozu (pryšec), který není exotickou rostlinou, ale často se ve vazbách kombinuje s exotickými květy. Pokud jezdíváte na dovolenou do Středomoří, určitě ho důvěrně znáte. Nízký keřík, který si roste na vápencovém podloží.

Podívejte se na tyto květiny na videu:

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také