Bydlení

30. března 2018 06:00

Tereza Javorová

FOTO: Manželé vytvořili originální knihovnu, kterou jim závidí celý svět. Zvládnete ji vyrobit za jeden den

Preferujete nápaditý nábytek? Máte odvahu experimentovat a zkusit si vytvořit vlastní kousek, který všechny vaše návštěvy upoutá na první pohled? Chybí vám zrovna prostor pro vaše knihy? Můžete se inspirovat mladým australským párem, který si vytvořil tuto originální knihovnu!

VAustrálii mají show, která se zaměřuje na projekty DIY – „Do it yourself“ – nazvanou The Block. Touha uspět vtéto soutěži inspirovala mladý australský pár Jess a Sinclair Breenovi kvytvoření vlastní knihovny. Napadlo je udělat ji vgeometrickém stylu. Měli ji hotovou za méně než jeden den a vyšla je zhruba na 900 dolarů. Jejich dílo bylo natolik úspěšné, že se po jeho umístění na facebook sympatického manželského páru stalo „virálem“.

Jesicca Breen vytvořila knihovnu svých snů poté, co se inspirovala na Pinterestu a Googlu., Foto: facebook.com/Jes&SinclairTheBlock2019

Dvakrát měř, jednou řež!

Inspiraci kvytvoření tohoto originálního kousku našla Jess na Pinterestu. Její kolega, který se specializuje na grafický design, ji její myšlenku pomohl převést do grafického programu, a vytvořil tak náčrt se všemi potřebnými rozměry a úhly. Poté vše načrtli na stěnu, nakoupili si potřebný materiál a dali se do práce. Jestliže se rozhodnete vyrobit si podobnou knihovnu, rozhodně nepodceňte přípravu. Je skutečně velmi důležité, abyste před objednáním, řezáním a nákupem panelů prostor důkladně přeměřili. Záleží na každém milimetru.

Boxy je lepší nedávat přímo na stěnu, ale nejprve si udělat přídavnou stěnu, která snese veškeré zatížení., Foto: facebook.com/Jes&SinclairTheBlock2019

Realizace

Aby bylo zajištěno, že bude mít knihovna dostatečnou oporu a všechny přihrádky zůstanou na svém místě, dejte si práci ještě sdalší, druhou stěnou, kterou umístíte před původní zeď. Ujistěte se, že stěna, na kterou se chystáte připevňovat krabice, snese a bude mít dostatek šroubů. Díky tomu bude možné panely vyvrtat a zajistit tam, kde je to potřeba. Manželé tuto přídavnou stěnu vyrobili z polotvrdé dřevovláknité desky (MDF), což je alternativa masívu.

Foto: facebook.com/Jes&SinclairTheBlock2019

Jak dlouho trvala samotná realizace této jedinečné knihovny? Jenom pouhý víkend. Poté, co byla postavena a vymalována umělá stěna, nezabrala montáž a připevnění regálů ke stěně příliš dlouhou dobu. Jess a Sinclair Breenovi začali z panelů vytvářet boxy na knížky v8 ráno a skončili zhruba o půlnoci.

Při tvorbě knihovny hraje velkou roli přesnost a důkladná příprava., Foto: facebook.com/Jes&SinclairTheBlock2019

Rodina si teď může užívat svou knihovnu, dominantu obývacího pokoje a zároveň zábavné místo pro uložení jejich oblíbených knih. Navíc na ně dosáhnou i jejich dva malí synové, Jack a Ollie, kterým je rodiče umístili do spodních pater.

Knihovnu ocení také děti. Její hravost zároveň zvýší jejich zájem o čtení. Foto: facebook.com/Jes&SinclairTheBlock2019

(šp)

Další články:


Přečtěte si také