Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: Malý byt chytře kombinuje útulný domov a pracovní kancelář pro "home office". Podívejte se

Práce z domova, nebo-li home office, je dnes už velmi rozšířený a stále více lidí má kancelář přímo u sebe doma. Jak ale spojit bydlení s pracovním prostorem, aby se práce a soukromí navzájem nerušily? Podívejte se, jak si s touto výzvou poradili profesionální architekti.
Vydáno: 17.01.2018
Moderní byt v centru Tel-Avivu působí velmi prostorným dojmem.
Moderní byt v centru Tel-Avivu působí velmi prostorným dojmem. Autor: Yoav Peled
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spojení „home office“ už dnes není žádnou neznámou a prosazuje se čím dál víc. Když ale z domova pracují oba manželé, pak to chce mnohem lepší řešení domácího prostoru, než jen stolek s počítačem někde „na hanbě“ v koutě. O kombinaci moderního domova s domácí kanceláří se velice zdařile pokusilo studio RUST architect.

Malý prostor? Žádný problém

I když se vám bude na první pohled v naší galerii zdát, že jde o moderní stavbu, opak je pravdou. Byt se nachází v centrální části Tel-Avivu v domě více jak 85 let starém. A co vás možná také překvapí, je velikost tohoto menšího bytu, jen 53 m2. Stěžejní tak bylo kromě pracovního a klasického domácího prostředí včlenit do bytu co nejvíce úložných prostor a v pustit do něj také maximum přirozeného světla.

Všude v bytě je dost místa, ač se za televizí nacházejí oproti běžným bytům dvě mini místnosti v podobě malých domácích kanceláří. Foto: Všude v bytě je dost místa, ač se za televizí nacházejí oproti běžným bytům dvě mini místnosti v podobě malých domácích kanceláří. Foto: Yoav Peled

Výsledek je nad očekávání jednoduchý a svěží. Mezi soukromou sféru bytu, kde je ložnice a koupelna, a prostory společenské (obývací část a kuchyň), umístili izraelští architekti jakési dva prosklené boxy. V nich se nalézá potřebné pracovní zázemí včetně dřevěné knihovny a integrovaného "media centra".

Zásadní jsou kvalitní materiály

Aby se v bytě co nejlépe žilo a pracovalo, najdete v něm hodně materiálů, které se vyznačují vysokou akustickou kvalitou: dvouvrstvá dřevěná podlaha, stěny s dobrou zvukovou izolací a kromě dalšího v pracovním prostoru akustické stropní obklady.

Vzhledem k malému prostoru, vyprojektovala kancelář RUST architect také veškerý dřevěný nábytek včetně dveří, světelné prvky pak pocházejí od izraelského light designéra Asafa Wenbrooma. Zkrátka skvostný moderní byteček pro život se vším všady.

Nahlédněte v galerii do celého bytu, který kombinuje soukromné bydlení s pracovním prostorem.

(fis)

Další články:

Tyhle vychytávky musíte v kanceláři mít.

10 nejlepších vychytávek pro vaši pracovnu, které vám ušetří čas i zvednou náladu

Jak vypadá váš pracovní stůl?

Bytový architekt radí: 3 tipy, jak zařídit domácí pracovnu

Můž si zřídil studio přímo pod mostem.

GALERIE: Muž si zřídil tuhle úžasnou pracovnu přímo pod mostem. Celý svět mu ji závidí! Podívejte se, jak vypadá

Článek je zařazen v: Galerie , bydlení , inspirace , design , architektura , pracovna , homeoffice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7