Bydlení

25. září 2017 15:09

Tereza Javorová

GALERIE: Rodina neměla peníze na rekonstrukci. Dům se jí přesto podařilo takhle úžasně proměnit. Podívejte se!

Ve čtvrti St. Paul největšího města Minnesoty Minneapolisu se pro náročnou rekonstrukci rozhodla rodina s dvěma školou povinnými dětmi. I když neměla příliš volných finančních prostředků, nakonec se renovace domu povedla na jedničku. Podívejte se!

Dům z roku 1911 byl opravdu poplatný své době a od jeho dostavby v něm neproběhly znatelnější úpravy pro potřeby současného stylu bydlení. Přemýšlení nad rekonstrukcí s sebou neslo hned dva aspekty, bylo třeba udržet stavbu v dobrém obyvatelném stavu a vedle toho si ji také uzpůsobit vlastním potřebám. Jenže rodina s dvěma dětmi nedisponovala právě v tu chvíli potřebnou částkou, aby proběhla rekonstrukce během jednoho stavebního cyklu.

Pro architekty ze společnosti Alchemy Architects to ale žádnou velkou překážkou nebylo. Změny v rozložení místností, vybavení některých z nich a nahrazení zastaralých materiálů modernějšími a odolnějšími, důkladně promysleli. Výsledek návrhu byl okouzlující. Co by však mohlo od uskutečnění studie leckoho odradit, byl postup všech prací a změn rozložený do sedmi let.

Kdo je ale trpělivý, tak se nakonec dočká skvělého výsledku, jako rodina ze St. Paul. Posuďte sami v naší galerii.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také