Bydlení

26. ledna 2020 06:00

Markéta Kašková

Studentky proměnily otřesný pokoj na koleji v tohle luxusní hnízdečko. Stálo je to minimum peněz

Co dokážou dvě mladé studentky vlastníma rukama vykouzlit ze strohého pokoje na koleji? Podívejte se sami, jak si z „ vězeňské cely“ udělaly útulné útočiště, aby si zpříjemnily čas strávený na univerzitě. Proměna se jim neskutečně povedla!

Studium na vysoké škole patří k těm nejlepším obdobím v životě už jen díky tomu, že mladý člověk poprvé vyletí z hnízda, musí dospět a spolehnout se jen sám na sebe. Nikdo už mu neuvaří, nevypere nebo nevyžehlí, a pokud si nepřivydělá peníze na brigádě, nespíš brzy zůstane o hladu (nebo aspoň nebude mít na pivo). I přes počáteční útrapy a kňouravé telefonáty mamince je tato "škola života" jedna z nejlepších věcí, které mohou studenta na univerzitě potkat.

Student ale musí počítat s tím, že ubytování na kolejích je jednoduché, malé, a proto cenově dostupné. Přehnaná očekávání nejsou na místě, ale co dělat, pokud váš pokoj na koleji připomíná hostel zhororu nebo dokonce vězeňskou celu?

Proměna společnými silami

Dvě mladé Američanky se to rozhodly změnit a přestavěly od základů celý pokoj. Skyler a Adeline se ještě před studiem po internetu dohodly, že se sestěhují společně a upraví si bydlení podle svých představ. Za celou přeměnu utratily 2400 dolarů, což je vpřepočtu kolem 52800 korun. Spomocí jejich přátel a rodiny vše uskutečnily a studentky se dnes vyspí v nových postelích, stěny jim zdobí tapety a pokoj je vybavený bílými šatníky, mini-lednicí a televizí.

Podívejte se také, jak se stavěl minidům pro důchodkyni, která bydlí v chatové osadě. Více vám řekne architekt pořadu Jak se staví sen Marek Povolný:

(bb)

Další články:


Přečtěte si také