Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

GALERIE: Starší pár bydlí v cirkusové maringotce. Nechybí v ní ani pec na pizzu! Podívejte se

Kdo říká, že pohodlně bydlet se dá jen v klasickém bytě nebo domě, ten nemá vůbec žádnou fantazii! Nevěříte? Staří pár z Floridy by vám dokázal, že skvěle bydlet se dá i v obyčejné pojízdné maringotce. A vůbec nevypadá jako ty klasické a ošuntělé vraky, které vídáme u nás. Pojďte se podívat!
Vydáno: 14.03.2018
Pár zrekonstruoval starou maringotku.

Stálo je to 10 tisíc liber (asi 280 000 korun) a dlouhých 20 měsíců náročné práce, ale výsledek rozhodně stojí za to. Sedmapadesátiletý sochař Robert a jeho o čtyři roky mladší manželka a interiérová designérka Rebekah společně zrekonstruovali starou maringotku tak, že se z ní stalo dokonale útulné bydlení, které by jim mohli závidět i majitelé honosných vil.

Křupavá pizza kdykoliv

Na maringotce pracovali manželé pravidelně dva dny v týdnu. Pomalá rekonstrukce zaručila, že se mohli podrobně věnovat každému detailu náročného projektu, který je tak dotažený do naprosté dokonalosti. V maringotce nechybí obývací prostor, postel v patře, kuchyň ani koupelna. Všemu navíc dominuje stylová kamenná trouba nejen na pizzu. Ta se dokáže vyhřát až na 800 stupňů, a přitom zvenku zůstává stále chladná. V létě ji manželé příliš často nevyužívají, ale v zimě se jim hodí nejen na vaření, ale také vytápění.

Představte si vytáhnout křupavou pizzu kdykoliv se vám zachce. Foto: Představte si vytáhnout křupavou pizzu kdykoliv se vám zachce. Foto: profimedia.cz

Luxus na kolečkách

To, co odlišuje tento malý domov od ostatních, je jedinečný umělecký design. Vnitřek maringotky je vzdušný, prostorný a zároveň útulný, a jeho inspirací je dánský styl „hygge“, který se zaměřuje přesně na tyto vlastnosti interierů. Uvnitř najdete překrásné doplňky, starožitné lustry a důmyslné umístěné kuchyňské skříňky a úložné prostory. Výzdoba je lehká a vzdušná, a proto ji skvělé doplňuje podlaha a strop z tmavého dřeva. Exteriér maringotky zdobí recyklované cedrové stěny a cypřišové obložení na střeše. Okrasná okna různých tvarů dělají bydlení ještě zajímavější.

kdo říká, že bydlení na pár metrech nemůže být pohodlné? Foto: Kdo říká, že bydlení na pár metrech nemůže být pohodlné? Foto: profimedia.cz

„Je úžasné bydlet v malém „domku“, kde se nemusíte tolik starat o úklid, platíte menší účty za spotřebu. Vyžaduje to trochu víc plánování, ale je to báječné,“ vychvaluje si bydlení Rebekah. Do celého projektu se manželé vrhli hlavně proto, že už mají čtyři dospělé děti a chtějí se víc věnovat sami sobě i cestování. To se jim teď také díky jejich maringotce určitě podaří.

Podívejte se do fotogalerie na celý interiér této stylové maringotky. Dokážete si představit v ní bydlet?

(mb)

Další články:

Bydleli byste v přívěsu?

GALERIE: V přívěsu se dá žít i s batoletem. Podívejte se, jak se rodina vyhnula dluhům a bydlí stylově

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Inspiraci minidomy využijete i u sebe doma

Inspirujte se minidomy: Těchto 10 nápadů se hodí i pro váš malý byt

Reklama
Článek je zařazen v: bydlení, rekonstrukce, pizza, maringotka, minidům, minimalistické bydlení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama