Bydlení

14. března 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Starší pár bydlí v cirkusové maringotce. Nechybí v ní ani pec na pizzu! Podívejte se

Kdo říká, že pohodlně bydlet se dá jen v klasickém bytě nebo domě, ten nemá vůbec žádnou fantazii! Nevěříte? Staří pár z Floridy by vám dokázal, že skvěle bydlet se dá i v obyčejné pojízdné maringotce. A vůbec nevypadá jako ty klasické a ošuntělé vraky, které vídáme u nás. Pojďte se podívat!

Stálo je to 10 tisíc liber (asi 280000 korun) a dlouhých 20 měsíců náročné práce, ale výsledek rozhodně stojí za to. Sedmapadesátiletý sochař Robert a jeho o čtyři roky mladší manželka a interiérová designérka Rebekah společně zrekonstruovali starou maringotku tak, že se zní stalo dokonale útulné bydlení, které by jim mohli závidět i majitelé honosných vil.

Křupavá pizza kdykoliv

Na maringotce pracovali manželé pravidelně dva dny vtýdnu. Pomalá rekonstrukce zaručila, že se mohli podrobně věnovat každému detailu náročného projektu, který je tak dotažený do naprosté dokonalosti. Vmaringotce nechybí obývací prostor, postel vpatře, kuchyň ani koupelna. Všemu navíc dominuje stylová kamenná trouba nejen na pizzu. Ta se dokáže vyhřát až na 800 stupňů, a přitom zvenku zůstává stále chladná. Vlétě ji manželé příliš často nevyužívají, ale vzimě se jim hodí nejen na vaření, ale také vytápění.

Představte si vytáhnout křupavou pizzu kdykoliv se vám zachce. Foto: profimedia.cz

Luxus na kolečkách

To, co odlišuje tento malý domov od ostatních, je jedinečný umělecký design. Vnitřek maringotky je vzdušný, prostorný a zároveň útulný, a jeho inspirací je dánský styl „hygge“, který se zaměřuje přesně na tyto vlastnosti interierů. Uvnitř najdete překrásné doplňky, starožitné lustry a důmyslné umístěné kuchyňské skříňky a úložné prostory. Výzdoba je lehká a vzdušná, a proto ji skvělé doplňuje podlaha a strop ztmavého dřeva. Exteriér maringotky zdobí recyklované cedrové stěny acypřišové obložení na střeše. Okrasná okna různých tvarů dělají bydlení ještě zajímavější.

Kdo říká, že bydlení na pár metrech nemůže být pohodlné? Foto: profimedia.cz

„Je úžasné bydlet vmalém „domku“, kde se nemusíte tolik starat o úklid, platíte menší účty za spotřebu. Vyžaduje to trochu víc plánování, ale je to báječné,“ vychvaluje si bydlení Rebekah. Do celého projektu se manželé vrhli hlavně proto, že už mají čtyři dospělé děti a chtějí se víc věnovat sami sobě i cestování. To se jim teď také díky jejich maringotce určitě podaří.

Podívejte se do fotogalerie na celý interiér této stylové maringotky. Dokážete si představit v ní bydlet?

(mb)

Další články:


Přečtěte si také