Bydlení

8. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Vzdušný byt v loftu má nevšední uspořádání a útulná zákoutí. Podívejte se

Lofty jako nevšední prostor pro bydlení stále neztrácejí na své atraktivitě. Do jisté míry odrážejí také duši těch, kteří si v nich vytvořili svůj domov. Pojďte na návštěvu jednoho z originálně upravených bytů, který dokázal v sobě skloubit prostor i útulné místo pro spánek.

Zařídit rozlehlý prostor loftu není jen tak. Když ktomu ještě přidáte požadavek klienta, aby byl prostor funkční, bavilo vás vněm žít a vyjadřoval jedinečnost, stojíte před nelehkým úkolem. Kanadské architektonické studio StudioAC ale přišlo pro svého klienta soriginálním řešením.

Docentra obytného prostoru umístilo ložnici. Designéři jí přezdívají „bed box“. Vše ostatní se pak jako by točí kolem této menší vestavby. Vchází se do ní velkorysým obloukem. Oblouk pak najdete ještě jeden, horizontální, ve vedení závěsu. Ten stačí uchopit a rázem máte oddělenu od obývací části nejen ložnici, ale i přilehlý prostorný šatník.

Industriální, ale útulné

Podlaha je vyvedena všedivé barvě, stěny jsou bílé, ale díky obnaženým přebarveným cihlám jsou členité a připomínají surovost industriálního prostředí, vkterém je byt umístěn. Zapomeňte ale na ušmudlané zákoutí továrny. Bílá vnáší do prostoru čistotu a dřevěným obkladem pokrytý strop a sloupy zase teplo.

Povedlo se tak skloubit dohromady zdánlivě neslučitelné: Industriální místo smoderním pohodlným a zcela jistě originálním bydlením. Posuďte sami.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také