Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Grandhotel Pupp: Takhle bydlí hvězdy filmového festivalu v Karlových Varech

Bydleli tu významní státníci, císaři, králové, dnes se zde ubytovávají filmové hvězdy, které přijíždějí na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Historie Grandhotelu Pupp sahá až do začátku osmnáctého století. Od té doby se proměnil v jednu z nejluxusnějších a zároveň nejelegantnějších staveb v Česku.
Vydáno: 28.06.2019
Grandhotel Pupp 9
Autor: profimedia.cz Grandhotel Pupp 9

Hotel nabízí 228 pokojů od jednolůžkových až po velké apartmány, které nesou honosné přídomky císařský a prezidentský. Grandhotel Pupp si to může dovolit, císaři i prezidenti tu opravdu spali.

Historie Grandhotelu Pupp

Na místě dnešního hotelu stály začátkem 18. století dva podniky, které bojovaly o přízeň lázeňských hostů. Český a Saský sál nabízely obveselení pro smetánku, která v západočeském městě trávila volné chvíle. V roce 1767 přišel do Karlových Varů Jan Jiří Pop, cukrář původem ze středočeských Veltrus. Změnil si jméno na Pupp a podařilo se mu oženit s dcerou místního cukráře. Její věno posloužilo jako základní kapitál pro budování úspěšného hotelu.

Stará pohlednice s Grandhotelem Pupp
Autor: profimedia.cz Stará pohlednice s Grandhotelem Pupp

Mezi lety 1775 a 1778 se Janu Jiřímu Puppovi a jeho choti Francisce podařilo koupit Český sál, u kterého vysadili lipovou alej. Ta se do budoucna stala oblíbenou promenádou, dokud ji v roce 1821 nezničila povodeň. Podnik rodiny Puppových i přes všelijaké potíže kvetl a v roce 1892 přišla nejzásadnější změna, díky které hotel získal svou dnešní podobu. Zbouraly se původní Český a Saský sál a na jejich místě vyrostl Grandhotel Pupp.

Podívejte se, jak to v Grandhotelu Pupp vypadá:

Hotel získal historizující fasádu a interiéry překypovaly luxusním vybavením. I přes různé interiérové úpravy si hotel zachovává původní prvky, třeba v prezidentském apartmá jsou kamna, kterými se topilo před sto lety. V grandhotelu najdete také restauraci, kavárnu, známý Becher’s Bar nebo Slavnostní sál s pódiem pro pořádání společenských akcí. Ceny za ubytování začínají na několika tisících za noc a šplhají až do desítek tisíc u těch nejlepších apartmánů.

Kdo v Grandhotelu Pupp bydlel?

Přespali tu významní státníci stejně jako umělci. Bydleli tu Marie Terezie, Napoleon Bonaparte, Petr Veliký nebo německý kancléř Otto von Bismarck. Čas tu trávili i skladatelé Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven a Richard Wagner nebo spisovatel Franz Kafka či nechvalně známý Giacomo Casanova. Bydlel tu i Jurij Gagarin a v posledních letech významní hosté karlovarského filmového festivalu. Prezidentské apartmá si pronajal John Travolta. V Puppu spali i Renée Zellweger nebo Antonio Banderas.

Koupelna císařského apartmá
Autor: profimedia.cz Koupelna císařského apartmá

Letos na festival do Karlových Varů přijede americká herečka Julianne Moore, která převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, nebo Patricia Clarkson a Casey Affleck, který zaujal dramatem Místo u moře.

Článek je zařazen v: Grandhotel Pupp , Karlovy Vary , hotel
Speciály: 100 let českého bydlení

reklama