Uháčkujte si bytové doplňky, hračky i kapsáře. Zkuste také lapače snů

Dávno jsou pryč doby, kdy pletení a háčkování představovalo jedinou možnost, jak si pořídit zajímavé oblečení. Dnes obdivujeme ruční práce proto, že nás baví. Ručně vyrobené dekorace a doplňky do bytu jsou originální, krásné a skvěle se hodí do všech interiérů, ať už si libujete ve stylu něžně romantickém, moderním hygge, nebo v barevně nespoutaném stylu boho.

Chcete se pustit do ručních prací, ale nevíte, kterou technikou začít? Vyberte si háčkování. Je mnohem jednodušší než pletení, nehrozí, že vám při práci uteče očko a sjedním háčkem se tak budete určitě kamarádit dříve než se dvěma jehlicemi.

Háčkování zbavlněných šňůr

Pokud jste netrpěliví, určitě se vám bude líbit práce sbavlněnými šňůrami. Pro menší projekty si je můžete vyrobit sami, ze starých triček, pro větší si šňůry jednoduše kupte vtextilní galanterii nebo na internetu.

Začněte třeba výrobou háčkovaných košíků, které jsou jednoduché a práce vám půjde rychle od ruky.

Později můžete zkusit třeba barevné pufy. Puf ve veselé barvě rozsvítí váš obývací pokoj a vytvoří další místo ksezení u konferenčního stolku nebo poslouží jako podnožka.

Oblíbené mandaly

Oblíbené mandaly a indiánské lapače snů nechybějí snad vžádném interiéru laděném do boho stylu. Umějí však vnést pocit útulna a jemnosti i do jednoduchého stylu skandinávského.

Mandaly můžete háčkovat ze silnějších bavlněných přízí nebo ztenoučkých přízí, které se prodávají na výrobu klasických háčkovaných deček. Jen se musíte připravit na to, že jsou opravdu hodně tenké a háčkování bude zdlouhavé. Ale výsledek bude stát za to!

Uháčkujte si doplňky do koupelny

Je-li vám blízký udržitelný životní styl, přijdou vám vkoupelně vhod pratelné odličovací tamponky a mycí žínky. Jak jinak než háčkované.

Smyšlenkou udržitelnosti souzní i praktický nástěnný kapsář, který je vyrobený zklubíček ze second-handu, vypárané, upcyklované nebo zbytkové příze a habrových klacíků. Slouží jako šikovné místo k odkládání často používaných věcí a efektní doplněk interiéru.

Háčkované doplňky však budou slušet snad všem místnostem vbytě. Jak by se vám líbil například měkoučký kobereček před postel?

Nezapomeňte na děti

Háčkované hračky se hodí i pro menší děti, na trhu najdete několik druhů bavlněné příze, satestem pro použití na hračky.A nezapomeňte ani na bezpečnostní očka! Můžete sice na oči využít i obyčejné knoflíky, ale hračky pak budou vhodné jenom pro větší děti, u kterých už nehrozí nebezpečí jejich spolknutí.

Další nápady na tvoření:


Přečtěte si také