Bydlení

29. července 2015 05:24

Markéta Zídková

Hitlerův megahotel se proměňuje v luxusní rezidenci. Otevřít by se měl v říjnu

Prora na německém ostrově Rujána měl být největším prázdninovým komplexem na světě. Nikdo v něm ale nikdy nebydlel. To se však brzy změní.

Nacistický vůdce Adolf Hitler měl řadu velikášských plánů – jedním z nich byl projekt rozlehlého rekreačního komplexu přímo na břehu moře na překrásném ostrově Rujána (německy Rügen) v Baltském moři. Komplex Prora byl určen pro těžce pracující nacisty jako součást Hitlerovy koncepce „síla skrze radost“ (Kraft durch Freude). Stavba probíhala v letech 1936 – 1939, pak vypukla druhá světová válka a vůdce měl jiné priority.

Postaveno bylo celkem 8 identických budov, které za svou architekturu ve stylu Bauhausu získaly v roce 1937 ocenění. Pro hosty se počítalo s jídelnami, organizovanou zábavou, v nabídce měly být vyjížďky na moře…

Ačkoliv je hotel jménem Prora obklopen borovými lesy a od moře ho oddělují jen jemné písečné duny, nikdy nebyl dokončen a nikdo v něm nikdy nebydlel – ostatně rekreujte se v místech určených pro nacisty.

To se však brzy změní. Berlínská firma Metropole stavbu proměnila v pětihvězdičkové apartmány a wellness. Již je prodáno prvních 57 bytů – otevírat by se mělo v říjnu 2015. Pokud jste si zatím žádný nekoupili, nezoufejte, v původním komplexu je celkem 10 000 pokojů. Tak se na vás určitě dostane – cena se pohybuje mezi 4 750 000 – 34 200 000 Kč.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také