Vánoce

17. prosince 2019 14:00

Simona Sedláčková

Recyklované ozdoby: Hvězdy a hvězdičky vyrobíte z kolíčků i kalíšků od čajových svíček

Možná se budete divit, co všechno se dá využít na výrobu vánočních ozdob ve tvaru hvězdy. Podívejte se, jak můžete zrecyklovat dřevěné kolíčky na prádlo nebo kalíšky, které vám zbyly po vypálení čajových svíček. V dílně zase určitě najdete matičky, podložky, starý dřevěný metr nebo zbytky drátu. A dokonce využijete i řetěz ze starého šlapacího kola!

Hvězdy patří neodmyslitelně kVánocům, ale zčeho je vyrobíte, to už je jen na vás! Podívejte se na několik neobvyklých nápadů a možná vás napadnou ještě nějaké další… Recyklovat můžete staré džíny i nenošené svetry, ale i nevyužitý materiál z dílny. Recyklace je navíc nejen vánočním trendem.

Hvězdy zdřevěných kolíčků na prádlo

Staré kolíčky nejprve rozložte na dřevěné a kovové části, a pak znich můžete začít tvořit hvězdy. Dřevěné části slepte lepidlem typu Herkules, a po zaschnutí je natřete vodou ředitelnou barvou.

I kovové části kolíčků na prádlo spolu mohou vytvořit vánoční hvězdu! Spojte je ksobě podle fotografie a netradiční hvězda bude na světě!

Hvězdy zkalíšků od čajových svíček

Hliníkové kalíšky nastřihněte jednoduše nůžkami na papír, vyrovnejte je a máte hotovo! Obyčejnou jehlou nebo špendlíkem můžete do měkkého hliníku vytvořit dekorativní dírky.

Hvězdy zmatiček i podložek

Kovové matičky nebo podložky pod šroubky ksobě můžete lepit lepidlem na kov nebo je spojujte tenkým drátkem.

Drátěné vánoční hvězdy

Nejprve si připravte dřevěnou podložku a do ní natlučte kladívkem hřebíčky bez hlavičky do tvaru hvězdy. Vznikne tak šablona, podle které můžete hvězdy jednoduše tvarovat.

Hvězda ze skládacího metru

Kdo znás si někdy nehrál se skládacím metrem! Složit zněho jednoduchou hvězdu nebude nijak složité. Pokud vám vadí číselná řada, natřete vzniklou hvězdu akrylovou barvou, Balakrylem.

Hvězdičky zřetězu jízdního kola

Řetěz nejprve zkraťte na požadovanou délku odbroušením hlavičky čepu. Uvolněný čep poté vyrazte ven. Pak řetěz odmastěte technickým benzinem a poskládejte hvězdu.


Přečtěte si také