Bydlení

30. května 2016 10:07

Markéta Zídková

INSPIRACE: 10 tipů, jak vpustit barvy léta do svého bytu

Je to tak, léto nemusíme pozorovat jen za okny, můžete ho vpustit i k sobě domů. Nabízíme pár obrazových inspirací, které barvy vám v tom nejlépe pomohou.

Přirozenou barvou léta je modrá. Modrá je obloha, s modrou si pohrává hladina moře i bazénu. Zkrátka je všude. Její odstíny jsou ale různé. U kobaltové modré trochu zpozorníte, u té lehčí chladivě vodní se ochladíte. Přirozenou barvou léta je však i žlutá, a to v nejrůznějších podobách. Stačí, když si třeba pořídíte domů nějaké žluté polštářky a hned se vám místnost rozjasní, jako kdyby i do nejtemnějšího koutu pokoje pronikly paprsky slunce.

Zelená je také barvou spojenou s létem. Stačí si zajít na letní túru do hor, nebo se zadívat ležící na pláži do sytě zelené keřů okolo a palem nad hlavou. A nezapomeňte, že limetka je v létě nesmírně osvěžující, byť jen doplňuje chuť nějakého dobrého longdrinku.

Nesmíme však zapomenout na červenou. Nejenže je barvou romantiky zapadajícího slunce, ale i barvou vášně. A v létě se to vášněmi doslova hemží. A to se ani nemusíte letět podívat na španělskou koridu. A pak je tu pravý opak červené, bílá. Bílá je barvou čistoty. Umí skvěle podporovat vyznění ostatních barev a navíc ochladí. A když už jsme u té bílé, když na ni padne chladivý stín, promění se v lehce šedivou. I ta letně laděné domácnosti padne.

Odstínů léta, kterými si můžete vyzdobit domácnost je mnoho. Pár inspirativních nápadů, jak barvami osvěžit letní domov, najdete i v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také