Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

INSPIRACE Americká fotografka ozvláštnila svůj dům snímky z cest

Unikátní mix rodinných starožitností a snímků z cest do exotických zemí dodávají osobitý ráz rezidenci fotografky Rudi Dundasové v Severní Kalifornii.
Vydáno: 02.01.2015
Gauče, křesla, stojací lampy i stolek pořídila majitelka z druhé ruky na stránkách Restoration Hardware
Gauče, křesla, stojací lampy i stolek pořídila majitelka z druhé ruky na stránkách Restoration Hardware Autor: Margot Hartford
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Posedlost tulipány přivedla fotografku Rudi Dundasovou nejprve do knihovny tulipánové zahrady Hortus Bulborum v nizozemském Limmenu a z ní pak do kazašských hor Tian-Shan, odkud okrasná cibulovina pochází. Kromě rostlin v Kazachstánu fotila i lidi. Stejně tak ve Rwandě, kde se zaměřovala na zemědělce. Díky spolupráci s nevládními organizacemi se dostala i do dalších zemí, kde zas dokumentovala práce na projektech k zajištění pitné vody. A právě fotografie, které Dundasová pořídila v Ugandě, Tanzanii, Keni, Malawi a Etiopii, jsou rozvěšené po stěnách jejího elegantního domova v Severní Kalifornii. Celou rezidenci pak dotváří směs artefaktů z cest a rodinných starožitností.

 

Největší bizarnosti schraňuje v relikviáři. V předsíni postavená vitrínka obsahuje sbírku sakrálních předmětů včetně jednoho vyrobeného z kusu nejspíše lidské lebky, panenku plodnosti, meteorit z Peru, opiové váhy z Číny a čtverzubce z Bahamských ostrovů. Máloco je v tomto domě nové. Gauče, křesla, stojací lampy i stolek pořídila majitelka z druhé ruky ve specializovaném online bazaru. Zařízení z tohoto zdroje příhodně doplňují křesla, truhla a další kusy po rodinných předcích.

Dům z roku 1912, v němž žije s rodinou a dvěma čivavami Coco a Machu je zajímavý i polohou s výhledem na hory. Ten se naskýtá z řady oken ve velkém obývacím pokoji s kuchyňským koutem. Dům není nikterak skromný výměrou 242 m² ani dispozicemi s trojicí ložnic. Venku nechybí ani - v Kalifornii takřka povinný - bazén. Dundasová však nejvíc času tráví vleže v odpočívacím koutu s vyhlídkou.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Obývací pokoj má vysoké okno až ke stropu

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Posuvné dveře dělají z vyhlídky terasu nebo obývací pokoj

Dům se maximálně otevřel okolní krajině, přesto je útulný

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama