Bydlení

18. prosince 2014 06:00

Markéta Zídková

Inspirace: Co takhle hravá dřevěná výzdoba na Vánoce?

Vánoce s vůní dřeva.

Vánoce slavíme jen jednou vroce a jako sváteční období si pochopitelně zaslouží i pěknou výzdobu. Ta nám dennodenně připomíná onen nevšední čas a svou jemnou krásou nás ladí do neobyčejné nálady. Přírodní materiály, jako je například dřevo, její moc ještě zvýrazňují. Někdy vklasickém hávu a s nostalgií, jindy třeba svtipem a nadsázkou.

Nejdostupnější materiály pro sváteční výzdobu byly v lidových vrstvách hlavně ty přírodní. Ve skromně zařízenýchobydlích připomínaly období adventu a Vánoc třeba výrobky ze slámy nebo sušených květin, ovoce a ořechů. Vedle toho byste však našli i ozdoby ze dřeva. Výhodu skýtalo svou trvanlivostí a zároveň opracovatelností.

Vsoučasnosti se mnoho rodin vrací ktěm „nejobyčejnějším“ materiálům, které vřelost a dobrou náladu vdomácnosti během svátků připomínají. Vyzdobit si tak byt třeba právě dřevěnými ozdobami, to dokáže i vmoderní domácnosti vytvořit neobyčejnou atmosféru. A nemusí zůstat jen u ozdob na stromeček! Právě různé svícny, ozdoby na zeď, parapety apod. dokážou jako drobné detaily zničeho nic vaše oko překvapit a připomenout, že je čas zvolnit, usmát se a oddat se volnějšímu životnímu tempu.

Pár tipů, kterými dřevěnými drobnostmi a dekoracemi si můžete vaši domácnost i prostor před domem nebo bytem ozdobit, najdete vnaší galerii. Některé jsou klasické, jiné navržené smilým nadhledem.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také