Bydlení

19. prosince 2015 05:00

Markéta Zídková

Tohle bude děti bavit: Vyrobte si krásnou vánoční kouli

Koule plná korálků a flitrů bude nádherně odrážet světla svíček.

Advent je časem pečení cukroví a všelijakého tvoření vánočních dekorací. Kdy jindy než teď za dlouhých zimních večerů máme chuť něco vyrábět. Tak si pojďte s námi vyrobit třpytivou vánoční kouli. Můžete si ji zavěsit na stromeček nebo třeba se jmelím na nějaké hezké místo. Výroba dekorativní koule je jednoduchá, budete potřebovat jen trochu trpělivosti.

Polystyrenové koule a další tvary z tohoto materiálu se těší mimořádné oblibě nejen v profesionálním aranžérství. Důvodem je jejich všestranné použití. Jsou lehké a cenově dostupné, vhodné i pro tvoření s dětmi.

Na výrobu třpytivé koule budete potřebovat:

- polystyrenovou kouli – prodávají se různé velikosti (můžete si vybrat i jiný tvar, zvonek, kužel…)- špendlíky (hodně špendlíků)- flitry – lze je zakoupit nejen v různých barvách, ale i tvarech. Na trhu jsou hvězdičky, vločky, kytičky…- korálky – mohou být v jedné barvě a velikosti nebo různě nakombinované- ozdobnou stužku na zavěšení

Kouli koupíte v papírnictví, květinářství či uměleckých potřebách, flitry v papírnictví či uměleckých potřebách. Kupte si raději obyčejné špendlíky, které mají sice menší hlavičku než ty se skleněnou, ale jsou levnější.

Postup výroby:

Kouli posaďte do hrnečku, nebude se vám kutálet a lépe se do ní bude zapichovat. Korálky a flitry doporučuji vysypat na mělký talířek. Na špendlík navlečte korálek a flitr a zapíchněte do koule. Korálek přidrží flitr, aby se nevyvlíkl přes hlavičku. Až budete mít po obvodu kruh, začněte další řadu, dokud nebude koule celá pokrytá…

Na závěr naskládejte ozdobnou stuhu a pomocí špendlíku a většího korálku ji připevněte na kouli. Špendlík nezapichujte kolmo, koule je těžká a ze zápichu se vlastní vahou uvolní.

(veh)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také