Bydlení

28. července 2015 06:00

Klára Beščecová

Inspirace: Lucerny navodí kouzelnou letní atmosféru

Vzpomínky na krásnou dovolenou u moře nemusejí mít jen dvourozměrnou podobu fotografií a videa. Můžete si svůj prosluněný pobyt vonící slanou vodou připomínat třeba jedinečnou letní dekorací – lucernou ozdobenou mořskými artefakty. Jak pěkně to působí, uvidíte v naší galerii.

A nemusí jít jen o vzpomínky. Když se třeba letos kmoři nedostanete, trochu té plážové nálady zpřímořských letovisek si tak vytvoříte i u sebe doma. Stačí velká váza, kam rozprostřete písek a do něj zasázíte různé mušle a třeba i nějakou tu hvězdici. I tlustý provaz evokující lodní lano přijde vhod jako zajímavý doplněk. Nakonec pak přidáte svíčku.

To samé lze ale udělat i uvnitř lucerny. Případně si můžete vytvořit své vlastní mořské svícny. To zas vezmete skleničky, které už nechcete používat pro nápoje, a lepidlem po jejich obvodu pěkně připevníte prstenec malých mušlí. Ve skleničce vám pak zaplápolá třeba čajová svíčka a díky nerovnoměrnému tvaru mušlí vytvoří ve svém okolí zajímavou stínohru.

Vynikající je také vykouzlit si třeba vošatce malé zaoceánské zátiší. Dospod písek a navrch svíčky, mušle, hvězdice, zkrátka, co máte po ruce a je to smořskými vlnami a pobřežím neodmyslitelně spjato.

Jak ale uvidíte vnaší galerii, lucerna na pláži, vbytě, u řeky, zkrátka kdekoliv snějakou tou jemnou ozdobou připomínající uvolněnou atmosféru pláží a mořských vln působí asi nejromantičtěji. Která zkompozic vnaší galerii by vyhrála právě u vás?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dekorace galerie mušle

Přečtěte si také