Bydlení

15. ledna 2016 05:33

Markéta Zídková

Inspirace: Vyrobte si nábytek z jízdních kol. 12 tipů

Vybavte si domácnost bicyklovým nábytkem.

Jízda na kole je u nás čím dál oblíbenější zábavou. Když si domů pořídíte i nábytek sestavený z bicyklů, pak už ze sedla asi jen tak neseskočíte. Kutilové a nápadití designéři zamilovaní do cyklojízdy jsou schopni ze svých kovových miláčků vytvořit vskutku nevšední vybavení do bytu. Stačí nahlédnout do naší galerie a přesvědčíte se sami.

Občas člověka napadá, co se starým krámem, na kterém se už nedá jezdit. Vyhodit? To by byla škoda! Ze staršího bicyklu totiž může být stylový věšák na šaty nebo originální konstrukce pod umyvadlo. Máte-li kol doma víc, můžete si nejen z jejich rámů, ale i z ráfků a duší sestavit dokonce křeslo.

Zcela zvláštní kapitolou jsou pak ta dvě skutečná kola, která dala u nás jednostopému dopravnímu prostředku na lidský pohon lidový název „kolo“. Z nich může vzniknout krásný stůl, lampa i svícen. Nesmíme však zapomenout ani na řetěz. Když jej dostatečně očistíte, pochopíte jeho krásu hned, jakmile si z něj zhotovíte lustr nebo věšák.

Ano, na to vše se nepojízdný bicykl hodí. Nezbývá, než se znovu obdivovat lidské vynalézavosti a případně přispět i nějakým svým originálním nápadem. Stačí se inspirovat v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také