Bydlení

10. června 2015 05:39

Klára Beščecová

Kam s jízdním kolem? 20 tipů pro malé byty

Češi stále víc holdují jízdě na kole a cykloturistice. Jak naznačují průzkumy, ve volném čase osedlá svého kovového miláčka už každý pátý Čech. Příjemné chvilky v přírodě ale může pokazit problém „kam s ním“.

Útlé jízdní kolo přece jen zabírá poměrně dost místa. Řešení však existuje, a to i vpřípadě, že nemáte garáž, sklep nebo zakrytou lodžii. Jednoduše si ozdobte vaším bicyklem byt. Jak pěkně to může vypadat, uvidíte vnaší galerii.

Dvacet náhledů do moderních domácností vás přesvědčí, že lze kolo uskladnit doslova jakkoli a ještě váš pokoj získá originální dekoraci. Nejklasičtější je zavěsit bicykl na zeď. Za tím účelem existují nejen kovové držáky zhobby marketů, ale i vkusné poličky sdřevěným dezénem. Jednoduše rám kola na poličku zavěsíte a ještě můžete na odkládací plochu umístit nějaké knihy nebo vázu.

Jednostopého kamaráda lze také zavěsit kolmo dolů za přední kolo nebo jej odložit na speciální dřevěný stojan. Místo vbytě rovněž šetří zavěšení bicyklu na strop. Nápaditá je i skříňka bez dveří do chodby, která může sloužit vedle „garáže“ na kolo také jako botník.

Máte-li ale přece jen trochu víc místa, nemusíte se ostýchat nechat jízdní kolo opřené o zeď. Jak uvidíte na náhledech do různých místností, i toto je způsob, jak lze moderní byt ozvláštnit. A nyní se už nechte inspirovat vyobrazenými nápady zcelého světa.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také