Vánoce

3. prosince 2023 10:00

redakce Prima Living

Stromeček si ozdobte klidně už na začátku prosince aneb Proč s vánoční výzdobou domova neotálet

Mnoho z nás sice zdobí stromeček až těsně před Štědrým dnem, ale ukazuje se, že začít dekorovat příbytek už na začátku prosince má veliké výhody. Pozitivně to ovlivňuje naši psychiku, což se v předvánočním shonu opravdu hodí!

Často se divíme, proč obchodníci zdobí obchody už v listopadu. Smějeme se, když vidíme vánoční sladkosti už v říjnu, má to ale svůj důvod. Obchodníci se samozřejmě snaží o co nejvyšší předvánoční tržby, ale brzká příprava na svátky vzbuzuje vždy pozitivní pocity a je součástí štěstí, které Vánoce přinášejí.

Těšení je součástí štěstí

Vzpomeňte si, jak se vždycky těšíte na dovolenou. To samé funguje u Vánoc. Zatímco v létě si představujeme, jak budeme na pláži nebo v přírodě, před Vánoci si můžeme pomoct dekoracemi, ozdobami i stromečkem. Dostaneme přímo do bytu atmosféru, kterou máme tak rádi.

Výzdoba nám pomáhá být šťastnější

A proč že je to dobré? Vánoce máme spojené se štěstím, pohodou, dobrým jídlem, odpočinkem. Není to něco, co opravdu potřebujeme? Zatímco svátky trvají jen tři dny a stromeček uklízíme nejpozději 6. ledna, nikdo neříká, kdy přesně máme vybalit krabice s ozdobami. Může to být hned s první adventní nedělí! Získáme tak více než měsíc vánoční atmosféry.

Vánoce nás vracejí do dětství

Svátky si vždycky nejvíc užijí děti. Věří na Ježíška a těší se na dárky. Vzpomeňme si na sebe, jak jsme byli nadšeni z každých svátků. Vánoce nám v dospělosti přinášejí vzpomínky a vzbuzují nostalgii. Tak se nebojte před svátky trochu zavzpomínat na hezké časy v dětství.

Okolí vás bude mít radši

Lidé, kteří zdobí své domovy před Vánoci, jsou prý podle psychologů dokonce oblíbenější. Okolí je vnímá přívětivěji a považuje je za milejší osoby. Takže pokud chcete udělat dojem na sousedy, vánoční věnec na dveřích nebo hvězda v okně zafungují!

Zdroj: PhDr. Jitka Malá, autorský článek


Přečtěte si také