reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak jednoduše obnovit bílé spáry mezi dlaždicemi? Postačí suroviny, které máte běžně doma

zidkovm , Vydáno: 04.09.2019
Čisté spáry v koupelně
Autor: istock.com Čisté spáry v koupelně
I když pravidelně uklízíte, bílé spáry mezi dlaždičkami pomalu šednou. Je jedno, jak často je drhnete a jaké běžně dostupné prostředky používáte. Změně zbarvení stejně neuniknete. Nikdo nechce trávit hodiny skoro nad skoro neviditelnou prací s minimálním výsledkem. V takových případech je potřeba si umět pomoci. My vám přinášíme trik, jak spáry jednoduše vyčistit.

reklama

V mnoha domácnostech je v koupelně velký provoz. Jednotliví členové se střídají u umyvadla a smývají ze sebe venkovní špínu. Zvlášť pokud máte malé děti, chcete, aby koupelna zářila čistotou.

Existuje několik způsobů, jak spáry vyčistit. Dobrého výsledku dosáhnete i bez chemie. Postačí suroviny, které máte běžně doma.

Stačí starý kartáček a ingredience, které máte doma
Autor: All Stačí starý kartáček a ingredience, které máte doma

1. Ocet na úklid

Budete potřebovat:

  1. 1/4 šálku octa
  2. 1/2 šálku jedlé sody
  3. šťávu ze 4 citronů
  4. teplou vodu

Všechny suroviny smíchejte. Čistěte kartáčem či starým zubním kartáčkem.

2. Stačí jen soda a bělidlo

Budete potřebovat:

1/4 šálku bělidla
3/4 šálku jedlé sody

Nasypte sodu do bělidla, až vytvoříte pěkně hustou kaši. Směs naneste na spáry a čistěte starým zubním kartáčkem. Poté nechte působit deset minut, pak otřete hadrem a teplou vodou.

Před a po
Autor: All Před a po

Zbavte se plísní

V koupelně je neustále vlhko, a to svědčí plísním. Ty velmi škodí zdraví, ale také poškozují spáry, na kterých se objevují černé fleky. Roztok na plísně ve spárách připravíte z jednoho dílu bělicího prostředku na prádlo a šesti dílů vody. Pracujte v ochranných brýlích, protože pokud by se vám tekutina dostala do očí, mohla by poškodit zrak. Přípravek naneste na spáry a nechte působit. Poté umyjte nebo nechte zaschnout.

Pokud nic nepomůže

V případě, že jste vyzkoušeli všechny prostředky a postupy a nic nepomáhá, můžete spáry přespárovat. Je to náročná práce, ale výsledek stojí za to. Nejdříve je však třeba odstranit starou spáru, na což se používá speciální nástroj, ale poslouží i modelářský nůž. Spáry čistěte odshora. Při práci dávejte pozor, abyste neolámali hrany obkládaček. Nakonec drobným štětečkem s tuhými štětinami nebo vysavačem s úzkým násadcem odstraňte všechny uvolněné zbytky staré spárovací hmoty a naneste novou.

(luc)

Mohlo by vás zajímat:

Jak na malou koupelnu

8 tipů a triků, jak si uspořádat malou koupelnu. Organizace je klíč k úspěchu

K vyčištění trouby pak často postačí to, co máte běžně doma – skvělou službu udělá jedlá soda a vinný ocet

Jednoduchý způsob, jak vyčistit troubu. Za pár korun bez chemie

reklama

Článek je zařazen v: jak vybělit spáry , spáry v koupelně , jak na zašlou špínu , jak vybělit , kuchyň , spáry , Bílá , čistění , úklid , koupelny

reklama

Přečtěte si také