Koupelny

13. června 2019 14:00

Markéta Kašková

8 tipů a triků, jak si uspořádat malou koupelnu. Organizace je klíč k úspěchu

Malé koupelny mohou být opravdu útulné a vlastně i celkem prostorné. Stačí si jen koupit vhodný nábytek a uspořádat jej správným způsobem. Uvidíte, že se vaše malá koupelna s pomocí několika triků promění v hotelové lázně. Přinášíme vám galerii plnou inspirace, protože dobrých nápadů není nikdy dost.

Některé koupelny vbytech jsou velmi malé například proto, že nešla vyřešit bytová dispozice jiným způsobem a na úkor velké ložnice pak vznikne už jen malý prostor na toaletu a koupelnu. Pokud víte, jak jidobře zorganizovat, jak šetřit místem a znáte osvědčené triky, neměl by být pobyt vmalé koupelně žádným problémem. I ta nejmenší dokáže konkurovat hotelovým lázním.

1. Světlé barvy zvětší prostor

Kusy nábytku ve světlých barvách způsobí optické zvětšení prostoru. Malé místnosti vypadají větší a koupelna rozhodně není výjimkou. Zkuste zvolit bílý nebo světle hnědý nábytek a doplňky laďte také do světla. Ručníky se budou skvěle hodit béžové, hnědé nebo světle zelené.

2. Využití prostoru nad dveřmi

Pokud vám mezi stropem a dveřmi zbývá místo, není nic lepšího na ušetření místa než police nad vstupními dveřmi. Nově vzniklý prostor se bude hodit pro věci, které nepotřebujete každý den. Můžete zde schovat čisticí prostředky, toaletní papíry nebo náhradní kartáčky, šampony a mýdla.

3. Tajné skrýše vkoupelně

Nemusíte kupovat speciální vanu, stačí využít místa mezi vanou a obložením. Skvěle zde uchováte čisticí prostředky, které vinteriéru nevypadají zrovna dvakrát stylově. Pokud máte tu možnost, nechejte si vyrobit malá dvířka, kam budete moci ukládat čisticí pomocníky.

4. Police nad toaletou

I místo nad toaletou můžete využít na 100 %. Zkuste si pořídit police, které zavěsíte nad záchodem, tím vám vznikne další skvělý úložný prostor například na kosmetiku nebo hygienu. Na takovou polici si můžete pořídit proutěné košíky, do kterých jednoduše nandáte vše, co nemá jasně stanovené místo vkoupelně. Může se jednat o krémy, pastu nebo malé ručníky na ruce.

5. Zrcadlo, které se dá otevřít.

Určitě znáte malá zrcadla nad umyvadlem, která se dají otevřít. Mnoho lidí vnich uschovává kartáčky, roztok na čočky nebo jiné různé hygienické prostředky. Napadlo vás ale, že takto může fungovat i velké zrcadlo? Za takovým zrcadlem vám vznikne velký úložný prostor, který vám vorganizaci malé koupelny rozhodně pomůže.

6. Rohové umyvadlo

Využít každý roh do maxima je hlavní úspěch vorganizaci malé koupelny. Rohové umyvadlo vám velmi zjednoduší život. Díky umístění vám nezabere moc místa vprostoru, a navíc vznikne další důležitý úložný prostor tentokrát například na ručníky.

7. Pračka pod umyvadlem

Pokud něco doopravdy zabírá místo vkoupelně, tak je to jednoznačně pračka. Zkuste si malou koupelnu navrhnout tak, aby se pod umyvadlo vešel tento nepostradatelný pomocník naší domácnosti. Uvidíte, že najednou vám bude koupelna připadat dvakrát tak větší.

8. Jeden kus na všechno

Pokud je vaše koupelna opravdu extrémně malá, Zkuste jednotlivé části koupelny naskládat nad sebe. Umyvadlo se dá umístit nad vanou, hadice od sprchy může být součástí umyvadla. Sprchu můžete mít klidně za záchodem.

Zorganizovat malý prostor není žádná sranda, my ale věříme, že snašimi tipy to hravě zvládnete. Držíme palce.

Další články:


Přečtěte si také