návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 tipů a triků, jak si uspořádat malou koupelnu. Organizace je klíč k úspěchu

, Aktualizováno: 05.01.2021
Malé koupelny mohou být opravdu útulné a vlastně i celkem prostorné. Stačí si jen koupit vhodný nábytek a uspořádat jej správným způsobem. Uvidíte, že se vaše malá koupelna s pomocí několika triků promění v hotelové lázně. Přinášíme vám galerii plnou inspirace, protože dobrých nápadů není nikdy dost.

reklama

Některé koupelny v bytech jsou velmi malé například proto, že nešla vyřešit bytová dispozice jiným způsobem a na úkor velké ložnice pak vznikne už jen malý prostor na toaletu a koupelnu. Pokud víte, jak ji dobře zorganizovat, jak šetřit místem a znáte osvědčené triky, neměl by být pobyt v malé koupelně žádným problémem. I ta nejmenší dokáže konkurovat hotelovým lázním.

1. Světlé barvy zvětší prostor

Kusy nábytku ve světlých barvách způsobí optické zvětšení prostoru. Malé místnosti vypadají větší a koupelna rozhodně není výjimkou. Zkuste zvolit bílý nebo světle hnědý nábytek a doplňky laďte také do světla. Ručníky se budou skvěle hodit béžové, hnědé nebo světle zelené.

Světlé barvy opticky zvětší místnost.
Autor: Pinterest.com Světlé barvy opticky zvětší místnost.

2. Využití prostoru nad dveřmi

Pokud vám mezi stropem a dveřmi zbývá místo, není nic lepšího na ušetření místa než police nad vstupními dveřmi. Nově vzniklý prostor se bude hodit pro věci, které nepotřebujete každý den. Můžete zde schovat čisticí prostředky, toaletní papíry nebo náhradní kartáčky, šampony a mýdla.

Takto se dá využít prostor nad dveřmi.
Autor: pinterest.com/DIY Fixated/The 2 seasons Takto se dá využít prostor nad dveřmi.

3. Tajné skrýše v koupelně

Nemusíte kupovat speciální vanu, stačí využít místa mezi vanou a obložením. Skvěle zde uchováte čisticí prostředky, které v interiéru nevypadají zrovna dvakrát stylově. Pokud máte tu možnost, nechejte si vyrobit malá dvířka, kam budete moci ukládat čisticí pomocníky.

Uvnitř vany se skrývá mnoho místa.
Autor: Ebay.com Uvnitř vany se skrývá mnoho místa.

4. Police nad toaletou

I místo nad toaletou můžete využít na 100 %. Zkuste si pořídit police, které zavěsíte nad záchodem, tím vám vznikne další skvělý úložný prostor například na kosmetiku nebo hygienu. Na takovou polici si můžete pořídit proutěné košíky, do kterých jednoduše nandáte vše, co nemá jasně stanovené místo v koupelně. Může se jednat o krémy, pastu nebo malé ručníky na ruce.

Poličky za toaletou.
Autor: Pinterest.com Poličky za toaletou.

5. Zrcadlo, které se dá otevřít.

Určitě znáte malá zrcadla nad umyvadlem, která se dají otevřít. Mnoho lidí v nich uschovává kartáčky, roztok na čočky nebo jiné různé hygienické prostředky. Napadlo vás ale, že takto může fungovat i velké zrcadlo? Za takovým zrcadlem vám vznikne velký úložný prostor, který vám v organizaci malé koupelny rozhodně pomůže.

Tajný úkryt za zrcadlem.
Autor: Pinterest/Shanty 2 Chic Tajný úkryt za zrcadlem.

6. Rohové umyvadlo

Využít každý roh do maxima je hlavní úspěch v organizaci malé koupelny. Rohové umyvadlo vám velmi zjednoduší život. Díky umístění vám nezabere moc místa v prostoru, a navíc vznikne další důležitý úložný prostor tentokrát například na ručníky.

Rohové umyvadlo vyřeší spoustu úložného prostoru.
Autor: Pinterest.com Rohové umyvadlo vyřeší spoustu úložného prostoru.

7. Pračka pod umyvadlem

Pokud něco doopravdy zabírá místo v koupelně, tak je to jednoznačně pračka. Zkuste si malou koupelnu navrhnout tak, aby se pod umyvadlo vešel tento nepostradatelný pomocník naší domácnosti. Uvidíte, že najednou vám bude koupelna připadat dvakrát tak větší.

Pračka pod umyvadlem ušetří mnoho místa.
Autor: Pinterest.com Pračka pod umyvadlem ušetří mnoho místa.

8. Jeden kus na všechno

Pokud je vaše koupelna opravdu extrémně malá, Zkuste jednotlivé části koupelny naskládat nad sebe. Umyvadlo se dá umístit nad vanou, hadice od sprchy může být součástí umyvadla. Sprchu můžete mít klidně za záchodem.

Umavdlo může být klidně nad vanou.
Autor: Pinterest.com/Small House Decor Umavdlo může být klidně nad vanou.

Zorganizovat malý prostor není žádná sranda, my ale věříme, že s našimi tipy to hravě zvládnete. Držíme palce.

Další články:

Háčkované a pletené doplňky do koupelny

Háčkované a pletené doplňky do koupelny: Ruční práce jsou opět na výsluní!

I takové koupelny jsou realitou českých paneláků

Nenáviděný umakart: Proč se v českých koupelnách tak zabydlel a co to vlastně je?

reklama

Článek je zařazen v: koupelny , malá koupelna , malý prostor , jak uspořádat malý prostor , jak na malou koupelnu , je malá koupelna problém? , sprcha , vana , jak vybrat vanu , jak vybrat koupelnu , světlý obklad do koupelny , světlé ručníky do koupelny , kam s ručníky , organizace místnosti , ukládací prostor , prostor v koupelně , sříňky do koupelny , police do koupelny , prostor na úklid

reklama

Přečtěte si také