Bydlení

1. října 2016 07:00

Petra Kloidová

Jak rychle naostřit nůž, když nemáte po ruce brousek? Stačí keramický hrnek!

Všichni známe moment, kdy i ten nejlepší nůž ve vaší kuchyni přestane krájet, jak by měl. Jak naostřit co nejrychleji nůž, když nemáte po ruce brousek? Máme pro vás jednoduchý návod. Zvládnete to totiž pouze s keramickým hrnkem. Podívejte se na video v úvodu článku.

Ostré nože jsou stejně jako malé lžičky a ponožky v páru záhadou každé domácnosti. V jednu chvíli máte nástroj, kterým si jde všechno v pořádku uříznout, další den zjistíte, že i ten poslední ostrý nuž z vaší kredence neuřízne pořádně ani měkké rajče.

Ještě méně pravděpodobné je, že máte poblíže profesionálního brousiče nožů, nebo obyčejný brousek. Někdy si zkrátka musíme poradit sami a my vám přinášíme malou vychytávku, jak rychle naostřit nůž. Už teď bychom vás měli upozornit, že bez profesionálních rukou neočekávejte ostří ve stylu japonské katany, ale náš trik vám rychle pomůže v zoufalé situaci. Co na něj budete potřebovat? Přesný návod krok za krok najdete ve videu v úvodu článku.

Keramický hrnek ostří nože naostří

Bavil vás náš návod? Přijde vám užitečný? Tak mrkněte na náš Facebook Prima living.

Každý máme doma alespoň jeden keramický hrnek, který můžeme překvapivě použít na ostření nože. Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku.

Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát.

Autor: Petra KloidováKamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také