Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak rychle naostřit nůž, když nemáte po ruce brousek? Stačí keramický hrnek!

Všichni známe moment, kdy i ten nejlepší nůž ve vaší kuchyni přestane krájet, jak by měl. Jak naostřit co nejrychleji nůž, když nemáte po ruce brousek? Máme pro vás jednoduchý návod. Zvládnete to totiž pouze s keramickým hrnkem. Podívejte se na video v úvodu článku.
Vydáno: 01.10.2016
Jednoduchý trik
Autor: Jan Kundera Jednoduchý trik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostré nože jsou stejně jako malé lžičky a ponožky v páru záhadou každé domácnosti. V jednu chvíli máte nástroj, kterým si jde všechno v pořádku uříznout, další den zjistíte, že i ten poslední ostrý nuž z vaší kredence neuřízne pořádně ani měkké rajče.

Ještě méně pravděpodobné je, že máte poblíže profesionálního brousiče nožů, nebo obyčejný brousek. Někdy si zkrátka musíme poradit sami a my vám přinášíme malou vychytávku, jak rychle naostřit nůž. Už teď bychom vás měli upozornit, že bez profesionálních rukou neočekávejte ostří ve stylu japonské katany, ale náš trik vám rychle pomůže v zoufalé situaci. Co na něj budete potřebovat? Přesný návod krok za krok najdete ve videu v úvodu článku.

Jednoduché ostření nůžek

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Keramický hrnek ostří nože naostří

Bavil vás náš návod? Přijde vám užitečný? Tak mrkněte na náš Facebook Prima living.

Každý máme doma alespoň jeden keramický hrnek, který můžeme překvapivě použít na ostření nože. Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku.

Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát. 

Autor: Petra Kloidová
Kamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:

Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů.

VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Jednoduché řešení

VIDEO: Jak zabránit lámaní nabíječek na mobily

Korek na sluchátka

VIDEO: Stop zamotaným sluchátkům. Vychytávka z korku od vína to vyřeší

Článek je zařazen v: jak na to , nůž , DIY , jak nabrousit nůž , broušení
Reklama