Proměny a rekonstrukce

4. března 2018 06:00

Tereza Javorová

Jak se staví sen: Za jejím milým úsměvem se skrývá hrozivý osud. Nová kuchyně by jí ulehčila život s handicapem

Paní Vlaďka přišla kvůli nemoci o pravou ruku a také o práci. Manžel, který ji šikanoval a holdoval alkoholu, zemřel, tak zůstala v bytě sama. I přesto jí zůstaly sny a jedním z nich je právě nová kuchyň, která by vyhovovala jejím potřebám a handicapu. Sledujte další díl pořadu Jak se staví sen!

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 5. března ve 21.30 na Primě.

Paní Vlaďka pracovala na poště. Na zápěstí se jí objevila boule. Lékař ji nejdříve léčil na zánět, ale později se z boule vyklubal agresivní zhoubný nádor. Jediným řešením byla amputace ruky. Když jejího manžela vyhodili zpráce, rozjel se jeho problém s alkoholem. Dokonce začal vysedávat s bezdomovci a také si je vodit knim domů. Starší syn se z domu raději odstěhoval, ale mladší to musel snášet a na otce nemá dobré vzpomínky. Manžel začal být navíc agresivní, a to jak vůči Vlaďce, tak i synovi. Vlaďka se s manželem sice rozvedla, ale pak jí zjistili zmíněnou nemoc a posléze manžel zemřel na totální selhání organismu a na otravu alkoholem. Nastalo velmi těžké období. Velkou oporou jí ale byli maminka a synové. Jenže pak ji propustili zpošty, Vlaďka hledala práci jen těžko. Kromě toho, že má jednu ruku amputovanou, má i druhou ruku méně hybnou kvůli tříštivé zlomenině. Aktuálně si přivydělává na recepci jednoho úřadu.

Sen o nové kuchyni

Vlaďka by si úplně nejvíc přála novou kuchyň – ta současná je stará přes 25 let a po amputaci ruky má Vlaďka logicky mnohem těžší obslužnost, byť se přeučila na levou ruku. Vbytě zrekonstruovala na vlastní náklady a za pomoci rodiny to, na co jí stačily finance, bydlení bylo ve velmi nevyhovujícím stavu kvůli řádění manžela.

Takhle vypadá kuchyně před proměnou. Jak bude vypadat po ní? Foto: archiv Prima

Všechny úspory tak padly, a i když si přivydělává, na novou kuchyň to rozhodně není. Přála by si bílou nebo světlou kuchyň, ale nechce lesklou. Prostě takovou, kde se jí bude dobře vařit, stará linka se totiž už pomalu rozpadá. Designéři Marek a Andrea se vrhnou na proměnu svervou sobě vlastní a pokusí se pomoci i sobývákem a najít nějaké úložné prostory navíc.

Sledujte proměnu už v pondělí 5. března ve 21:30 na Primě.

Další články:

Podobné články

Podobné články


Přečtěte si také