Bydlení

14. července 2018 06:00

redakce Prima Zoom

7 způsobů, jak si levně a rychle vytvořit krásný domov

Chcete mít dům jako z katalogu, ale při cenách nábytku a doplňků se vám protočí oči v sloup? Nebo jste v pronájmu a nechcete utrácet příliš peněz? Nezoufejte! Máme pro vás několik triků, jak si zvelebit váš dům i bez velkých investic.

Inspirujte se

Pro začátek je dobré vědět, co chcete. Inspirovat se můžete na internetu a včasopisech o bydlení či u známých a přátel doma. Zajímavým portálem pro inspirace (nejen pro bydlení) je Pinterest. Během sbírání podnětů si nezapomeňte uložit všechny nápady, které se vám líbí. Budete se knim vracet a postupně si vytvoříte vizi vašeho domova. Ta vám pomůže jednotlivé místnosti sladit vkrásný domov.

Oživte svůjstarý nábytek a doplňky

Už vám leze váš starý nábytek na nervy, ale na nový nemáte finance? To vůbec nevadí. Nábytek můžete jednoduše renovovat. Kusy nábytku můžete přetřít, či jen lehce obrousit a získat tak vintage vzhled. Doplňky můžete přestříkat sprejem či omotat jutovým provázkem. Barvy ve spreji jsou výborné, jelikož překryjí plast, kov, dřevo a další povrchy. Navíc na tom není těžkého a tak to zvládnou všichni. Jen při aplikaci barvy nezapomeňte použít noviny, ať nemáte barvu všude. Vpřípadě, že chceme spíše přírodní vzhled, můžeme doplňky obmotat jutovým provázkem. Ten se skvěle hodí na vytvoření květináčů zplastových nádob či zvelebení papírových krabiček.

Nakupujte zdruhé ruky a ve slevách

Pro nábytek a doplňky nemusíte běžet ihned do velkých nákupních center nebo obchodů sluxusním nábytkem. Na stránkách sprodejem nábytku můžete najít krásné kousky za pár korun. Využijte toho, že někteří lidé rádi mění interiér často nebo se stěhují a potřebují se nábytku rychle zbavit. Navíc je spoustu obchodů, které se zaměřují na levný nábytek a doplňky, který si pak pomocí triků můžete přizpůsobit kobrazu svému.

Zvolte neutrální barvy a doplňky

Trendy přicházejí a odcházejí. Světlé a neutrální barvy ale zůstávají a navíc jsou lehce kombinovatelné. Barvičky a vzory mají rozhodně vinteriéru své místo – ale proč je nezvolit tak, aby byly lehce a hlavně levně zaměnitelné? Obrazy, závěsy či povlaky na polštáře krásně doplní váš domov a snovým trendem je můžete lehce nahradit (a schovat až se opět vrátí do módy).

Využijte své fotografie

Fotografie nemusí být pouze uložené všuplíku či na poličce vrámečkách. Popusťte svou fantazii a zkrášlete si svými vzpomínkami domov. Fotografie můžete na zeď či skříň vylepit do různých tvarů či je můžete připnout kprovázku a ozdobit světýlky.

Vytvořte si vlastní systém ve skříních

Krásná a praktická vestavěná skříň až ke stropu. Konečně se nemusí utírat prach na skříních, kam se jen těžko lze dostat. Vestavěné skříně nejsou ale levnou záležitostí. Není však tajemstvím, že nejdražší položkou jsou právě šatní systémy a fochy. Proč si je tedy nevytvořit sami? Háčky můžeme koupit za pár korun a krabice si můžeme jednoduše upravit. Pokud není krabice pěkná, stačí ji polepit barevným papírem či tapetou, která se nám hodí do interiéru. Pěknou krabici můžeme jen dozdobit washi páskou či využít trik sjutovým provázkem. Výhodou je, že krabičky pak můžeme jednoduše nahradit.

Staňte se umělcem

Vdnešní době vobchodech najdeme spoustu věcí za dobré ceny, které však postrádají osobité kouzlo. Domovu ale našeho osobního ducha můžeme předat právě skrze naši kreativitu. Už jen námi nakreslený obraz vdechne místnosti úplně jinou atmosféru. Navíc budete mít doma originální kousek!

I když najdete na internetu spoustu úžasných nápadů a kombinací, tak si vyberte jeden styl a držte se ho. Nechtějte mít doma vše za každou cenu - nechcete mít přece doma cirkusovou přehlídku.

kz


Přečtěte si také