reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

7 způsobů, jak si levně a rychle vytvořit krásný domov

Vydáno: 14.07.2018
Jak si levně zařídit bydlení?
Autor: istock.com Jak si levně zařídit bydlení?
Chcete mít dům jako z katalogu, ale při cenách nábytku a doplňků se vám protočí oči v sloup? Nebo jste v pronájmu a nechcete utrácet příliš peněz? Nezoufejte! Máme pro vás několik triků, jak si zvelebit váš dům i bez velkých investic.

reklama

Inspirujte se

Pro začátek je dobré vědět, co chcete. Inspirovat se můžete na internetu a v časopisech o bydlení či u známých a přátel doma. Zajímavým portálem pro inspirace (nejen pro bydlení) je Pinterest. Během sbírání podnětů si nezapomeňte uložit všechny nápady, které se vám líbí. Budete se k nim vracet a postupně si vytvoříte vizi vašeho domova. Ta vám pomůže jednotlivé místnosti sladit v krásný domov.

Oživte svůj starý nábytek a doplňky

Už vám leze váš starý nábytek na nervy, ale na nový nemáte finance? To vůbec nevadí. Nábytek můžete jednoduše renovovat. Kusy nábytku můžete přetřít, či jen lehce obrousit a získat tak vintage vzhled. Doplňky můžete přestříkat sprejem či omotat jutovým provázkem. Barvy ve spreji jsou výborné, jelikož překryjí plast, kov, dřevo a další povrchy. Navíc na tom není těžkého a tak to zvládnou všichni. Jen při aplikaci barvy nezapomeňte použít noviny, ať nemáte barvu všude. V případě, že chceme spíše přírodní vzhled, můžeme doplňky obmotat jutovým provázkem. Ten se skvěle hodí na vytvoření květináčů z plastových nádob či zvelebení papírových krabiček.

Starší nábytek si můžete upravit a dál ho používat
Autor: istock.com Starší nábytek si můžete upravit a dál ho používat

Nakupujte z druhé ruky a ve slevách

Pro nábytek a doplňky nemusíte běžet ihned do velkých nákupních center nebo obchodů s luxusním nábytkem. Na stránkách s prodejem nábytku můžete najít krásné kousky za pár korun. Využijte toho, že někteří lidé rádi mění interiér často nebo se stěhují a potřebují se nábytku rychle zbavit. Navíc je spoustu obchodů, které se zaměřují na levný nábytek a doplňky, který si pak pomocí triků můžete přizpůsobit k obrazu svému.

Nábytek z druhé ruky může vypadat skvěle a nestojí moc peněz
Autor: istock.com Nábytek z druhé ruky může vypadat skvěle a nestojí moc peněz

Zvolte neutrální barvy a doplňky

Trendy přicházejí a odcházejí. Světlé a neutrální barvy ale zůstávají a navíc jsou lehce kombinovatelné. Barvičky a vzory mají rozhodně v interiéru své místo – ale proč je nezvolit tak, aby byly lehce a hlavně levně zaměnitelné? Obrazy, závěsy či povlaky na polštáře krásně doplní váš domov a s novým trendem je můžete lehce nahradit (a schovat až se opět vrátí do módy).

Využijte své fotografie

Fotografie nemusí být pouze uložené v šuplíku či na poličce v rámečkách.  Popusťte svou fantazii a zkrášlete si svými vzpomínkami domov. Fotografie můžete na zeď či skříň vylepit do různých tvarů či je můžete připnout k provázku a ozdobit světýlky.

Využijte své fotky, nemusí skončit jen v albech, ale i na stěnách
Autor: Pinterest.com Využijte své fotky, nemusí skončit jen v albech, ale i na stěnách

Vytvořte si vlastní systém ve skříních

Krásná a praktická vestavěná skříň až ke stropu. Konečně se nemusí utírat prach na skříních, kam se jen těžko lze dostat. Vestavěné skříně nejsou ale levnou záležitostí. Není však tajemstvím, že nejdražší položkou jsou právě šatní systémy a fochy. Proč si je tedy nevytvořit sami? Háčky můžeme koupit za pár korun a krabice si můžeme jednoduše upravit. Pokud není krabice pěkná, stačí ji polepit barevným papírem či tapetou, která se nám hodí do interiéru. Pěknou krabici můžeme jen dozdobit washi páskou či využít trik s jutovým provázkem. Výhodou je, že krabičky pak můžeme jednoduše nahradit.

Jutový provázek se skvěle hodí pro DIY projekty
Autor: Pinterest.com Jutový provázek se skvěle hodí pro DIY projekty

Staňte se umělcem

V dnešní době v obchodech najdeme spoustu věcí za dobré ceny, které však postrádají osobité kouzlo. Domovu ale našeho osobního ducha můžeme předat právě skrze naši kreativitu. Už jen námi nakreslený obraz vdechne místnosti úplně jinou atmosféru. Navíc budete mít doma originální kousek!

I když najdete na internetu spoustu úžasných nápadů a kombinací, tak si vyberte jeden styl a držte se ho. Nechtějte mít doma vše za každou cenu - nechcete mít přece doma cirkusovou přehlídku.

kz

reklama

Článek je zařazen v: domov , levně , peníze , tipy , rady

reklama

Přečtěte si také