Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Japonci „zahnízdili“ v rákosovém baru

Netradiční stavbu vymysleli studenti.
Vydáno: 20.02.2015
Japonci pijí spíše střídmě. To je dobrý předpoklad pro dlouhou životnost křehkých stěn
Autor: Naodža Matsumoto Japonci pijí spíše střídmě. To je dobrý předpoklad pro dlouhou životnost křehkých stěn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento bar se jmenuje Joši a je celý z rákosu. Jeho jedinečnou podobu mu vtiskli studenti z Univerzity Seyan zaměřené na umění a design. V kurzu zaměřeném na prostorový design s tímto materiálem pracují běžně. Designér Naodža Matsumoto ojedinělou konstrukci původně navrhl pro univerzitní slavnost, kde sloužila jako prodejní stánek.

Při letmém pohledu se může zdát, že je každé stéblo rákosu přivázané zvlášť. To je ale pravda jen zčásti. Designér nejprve připravil šest panelů, z nichž čtyři připadly na stěny a dvě na střechu. Bar následně složil jako stavebnici. Konstrukce z panelů pospojovaných prostým zaháknutím stébel jednoho o druhé, je nejen pozoruhodná, ale i stabilní. Joši bar má sedlovou střechu, aby se hodil k okolním domům.

Jakkoli tento stavební postup vypadá složitě a nákladně, opak je pravdou – za několik dnů bylo hotovo. Nejpracnější je svazování jednotlivých stébel. Jakmile jsou ale zmíněné panely hotové, zvládne stavbu každý. Velmi snadno lze tuto věc i rozebrat a odvézt jinam.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

I když nám dřevěná krychle připomíná pobyt někde v africkém přímořském letovisku, není těžké si něco podobného zhotovit i pro naše podnebí

Ve stínu altánu – hranatém i kulatém

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama