Bydlení

14. října 2016 10:45

Jana Brass

Je to ještě byt, nebo spíš výstavní síň? Tento byt ve stylu vintage srší nápady

Zveme vás na návštěvu loftu, ve kterém tvoří berlínští designéři.

Až uvidíte záběry na jeden z interiérů, který vyšperkovali starým a novým nábytkem interiéroví designéři z kanceláře Vintagency, budete na vážkách, zda jde o byt nebo hravou výstavní síň. Ani jedno ale není správně. V naší galerii můžete podrobně prozkoumat kreativní sídlo jedné pobočky designérské firmy, které by klidně mohlo sloužit jako ukázkový byt plný barevné energie.

Ve většině místností najdete plochy, kde se dá pracovat – rýsovat a navrhovat. Díky světlým stěnám a větším oknům (zastíněným pro focení) je na vznikající návrhy dobře vidět, Foto: © VINTAGENCY - Ludger Paffrath; styling: B. Zbikowski; Interior Design: VINTAGENCY

Prostor proměněný na kreativní hnízdečko designu najdete uprostřed Berlína. Dříve se v těchto prostorách nalézala jazyková škola. Vzdělávací prostředí bylo ale třeba pro zázemí, kde se budou rodit designové nápady, pořádně upravit. Hlavně tu byla spousta malých místností, které se možná hodily na vsoukávání vědomostí do hlavy, ale pro výbuchy kreativity byly příliš těsné.

Vznikl tak prostornější loft, kde to hýří barvami, tvary nábytku a v podstatě i různorodě pojatými místnostmi. Aby se zamezilo klaustrofobnímu pocitu z malých komůrek, Vintagency sáhla po zasouvacích dveřích, které většinou zůstávají rozevřené. Designérům se také podařilo vytvořit spoustu různorodých pracovních ploch, kde se dá tvořit. Co víc by si ještě mohli designéři, pro které byl prostor určen, přát!

Neříkejte, že byste čekali v nějaké designérské kanceláři také manželskou postel! Tady ale vědí, že příjemné prostředí, kde si můžete mezi prací hodit krátkého šlofíka, stojí za to. Kreativní výsledky se pak jen sypou, Foto: © VINTAGENCY - Ludger Paffrath; styling: B. Zbikowski; Interior Design: VINTAGENCY

Stačí se podívat na kuchyňku, některé ze zákoutí a koupelnu a možná byste ani neřekli, že se tady v tom nevšedně vybaveném bytě hlavně pracuje. Když vás ale práce baví, je součástí vašeho života. A kdo by chtěl žít v něčem ubíjejícím. Prostor upravený Vintagency je pravým opakem.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také