Bydlení

14. února 2020 05:30

Markéta Zídková

Jednoduchý způsob, jak vyčistit mikrovlnku. Zadarmo a za 5 minut

Čištění připečených zbytků z mikrovlnné trouby je za trest... Tuhle dřinu si ale můžete ulehčit. Postačí vám hadr a obyčejná voda. Nebudete muset nic drhnout, hadr použijete jinak...

Každá hospodyňka někdy stála před problémem, jak z mikrovlné trouby dostat připečené zbytky jídla.

Standardně na to bereme hadr s jarem, někdy sáhneme po čistícím prášku, ale hlavně je třeba drhnou a drhnout. Zkátka a dobře je to úkol, na který je potřeba docela dost času a síly. Přitom je to jen obyčejná mikrovlnka. Největší problém je v tom, že se teplem zbytky jídla důkladně vysuší a připečou.

A tak je nejjednodušší dodat jim zase ztracenou vodu - a pak je jednoduše setřít.

Potřebujete jen:

  1. Hadr
  2. Vodu

Postup:

Už jste někdy četli banálnější seznam potřeb? Stejně banální je i postup...

Hadr namočte do vody, dejte do mikrovlné trouby a tu pusťte na 2 minuty (dobře, až na 5 minut dle znečištění). Pak stěny mikrovlnky otřete a je to.

Fígl je v tom, že se z hadru vypaří voda rovnoměrně po stěnách trouby a odmočí přischlé zbytky jídla. Ty pak stačí setřít. Vlastně pro úplnost musíte ještě v myčce nebo ve dřezu umýt otočný talíř.

Seznam ingrediencí můžete ještě rozšířit o všemocny ocet, který se v řadě domácností už jistě stal novodobým náboženstvím řady hospodyněk. Pokud vám mikrovlnka smrdí (děti spálily sýrový popcorn, zkoušely si vyrobit nutelu z čokolády na vaření...), přidejte do vody na hadr trochu octu. Pokud nechcete, aby vám hadr přímo nasákl octem a byl po něm cítit, místo hadru použijte misku, do které dejte vodu s octem a z ní vodu nechte odpařit vodu v mikrovlnce.

P.S. Kdybyste někdo měli tip, jak stěnám mikrovlnky vrátit původní bílou barvu poté, co si děti udělaly popcorn a stěny zčernaly, dejte nám prosím vědět do komentářů.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také