Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Jednoduchý způsob, jak vyčistit mikrovlnku. Zadarmo a za 5 minut

Čištění připečených zbytků z mikrovlné trouby je za trest...
Vydáno: 06.12.2015
Nemusíte na ní nechat ruce

Každá hospodyňka někdy stála před problémem, jak z mikrovlné trouby dostat připečené zbytky jídla.

Standardně na to bereme hadr s jarem, někdy sáhneme po čistícím prášku, ale hlavně je třeba drhnou a drhnout. Zkátka a dobře je to úkol, na který je potřeba docela dost času a síly. Přitom je to jen obyčejná mikrovlnka. Největší problém je v tom, že se teplem zbytky jídla důkladně vysuší a připečou.

A tak je nejjednodušší dodat jim zase ztracenou vodu - a pak je jednoduše setřít.

Potřebujete jen:

1. Hadr
2. Vodu

Už jste někdy četli banálnější seznam potřeb? Stejně banální je i postup. Hadr namočte do vody, dejte do mikrovlné trouby a tu pusťte na 2 minuty (dobře, až na 5 minut dle znečištění). Pak stěny mikrovlnky otřete a je to.

Patříte k milovníkům červené řepy? Není divu, tahle zelenina se znovu vrací do našich kuchyní. Možná ale nevíte, jak si poradit se stopami, které dokáže zanechat na vašem oblečení

Jak vyčistit skvrny od červené řepy? Máme 5 vyzkoušených tipů

Fígl je v tom, že se z hadru vypaří voda rovnoměrně po stěnách trouby a odmočí přischlé zbytky jídla. Ty pak stačí setřít. Vlastně pro úplnost musíte ještě v myčce nebo ve dřezu umýt otočný talíř.

Seznam ingrediencí můžete ještě rozšířit o všemocny ocet, který se v řadě domácností už jistě stal novodobým náboženstvím řady hospodyněk. Pokud vám mikrovlnka smrdí (děti spálily sýrový popcorn, zkoušely si vyrobit nutelu z čokolády na vaření...), přidejte do vody na hadr trochu octu. Pokud nechcete, aby vám hadr přímo nasákl octem a byl po něm cítit, místo hadru použijte misku, do které dejte vodu s octem a  z ní vodu nechte odpařit vodu v mikrovlnce.

P.S. Kdybyste někdo měli tip, jak stěnám mikrovlnky vrátit původní bílou barvu poté, co si děti udělaly popcorn a stěny zčernaly, dejte nám prosím vědět do komentářů.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Úklid domácnosti

Ocet, soda – praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

K vyčištění trouby pak často postačí to, co máte běžně doma – skvělou službu udělá jedlá soda a vinný ocet

Jednoduchý způsob, jak vyčistit troubu. Za pár korun a také bez chemie

Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti

15 úklidových tipů pro líné chlapy

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama