Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kdo přihodí víc? O nejznámější londýnský mrakodrap se stále bojuje!

Okurka je naprodej.
Vydáno: 21.10.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mrakodrap 30 St Mary Axe nebo také Swiss Re Tower, známý spíše pod slangovou přezdívkou Okurka (anglicky Gherkin), je jednou z nejkontroverznějších budov v Londýně. Není divu, Angličané obecně neradi vyčnívají, jenže zrovna to se Okurce musí nechat – určitě ji v londýnském City nepřehlédnete. I když to trvalo dlouho, mrakodrap se ale nyní řadí k symbolům moderního umění.

180 m vysokou budovu postavili architekti sir Norman Foster a Ken Shuttleworth roku 2004. Jedná se o energeticky soběstačnou a ekologickou budovu, ve které sídlí nespočet významných londýnských společností.

Avšak po deseti letech svého působení se firma IVG Immobilien vlastnící Okurku dostala do dluhů a mrakodrap se od dubna nachází v konkurzu. Realitní agentura Savills nabízí budovu k prodeji za „krásných“ 650 milionů liber. Dnes se o Okurku dohaduje zhruba 200 zájemců. Konečné rozhodnutí mělo padnout na přelomu září a října, jenže zatím žádný výherce oznámen nebyl. Kdo nakonec kontroverzní Okurku vybojuje?

(bf)

Mohlo by vás zajímat:

Nejdražší byt na světě se nachází v jednom z nejluxusnějších londýnských projektů. Byt v rezidenci One Hyde Park stál 140 milionů liber, tedy 4,7 miliardy korun.

Tohle jsou nejdražší domy světa. Pojďte na návštěvu

Pozoruhodná je hlavně odvaha financovat bytový projekt, jehož stavba se prodražuje o 900 složitě vysázených stromů

Lesodrap: V Miláně vyrostl les do nebe

Lépe by kuchyňské skřínky v akváriu zamaskoval už jen David Copperfield

Kuchyňská linka plná ryb. Jen kam se dává nádobí?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama