Bydlení

18. června 2014 05:15

Markéta Zídková

Koberec jako volské oko. A další vtipné motivy

Budete si chtít sáhnout, abyste zjistili, co to vlastně je.

Člověku se sice podařilo od přírody do jisté míry odpoutat, i tak ale pro něj zůstává stále nepostradatelným zdrojem života a inspirace. Stačí krátká procházka vlahým lesem a hned v sobě zacítíme závan harmonie. Možná i tím se mnoho designérů inspirovalo, když se při navrhování koberců nechali vést přírodou a pokusili se stvořit podlahové krytiny, jež by se od těch artistních či jednotvárných odlišovaly tím nejpřirozenějším, co jen kolem sebe můžeme najít.

Ve škále nabídky jsou tak na výběr koberce hned v několika tématech. Jedny nám svými motivy připomínají ladné přírodní křivky, další jsou vyrobeny z materiálů, které najdeme kolem sebe a vítězí nad představou, že jen z vláken z umělé hmoty dokáže člověk vykouzlit něco zajímavého a trvanlivého. Někteří designéři šli dokonce ještě dál. Pokusili se nám přiblížit strukturu a tvary jednoduchých věcí, jež v přírodě na své procházce můžeme běžně potkávat. Vrcholem pak jsou koberečky, které samy rostou a žijí si svým životem.

Pár zajímavých typů přírodních, nebo přírodou inspirovaných koberců tu pro vás máme. A vězte, že při jejich tvorbě nechyběl ani důmysl ani špetka humoru.

Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky příroda koberec Filip Sychra volské oko

Přečtěte si také