Bydlení

3. prosince 2015 05:35

Klára Beščecová

Krásné i praktické aneb 12 vtipných nápadů, jak udělat poličky až pod stropem

Znáte to, každou chvíli je třeba něco někam uklidit.

Věci se doma kupí a kupí a úložného prostoru tak není nikdy dost. Jenže byty nejsou balonky, abychom si je nafoukli podle toho, jak právě potřebujeme. Naštěstí existuje vbytě stále ještě určité místo, které využíváme jen zřídka a přitom může dobře jako úložný prostor posloužit. Podívejte se nahoru. Ano, těsně pod stropem je místa poměrně dost.

Kdo je chytrý a má rád dostatek místa pro sebe, rodinu a přátele, ten se snaží co nejvíc nábytku umístit ke stěnám nebo přímo na ně. Také si poradí sprostorem nad skříněmi. Buď tam vmáčkne nějakou další skříňku, nebo krabice. Nejlépe popsané, aby vnich dobře našel, co potřebuje.

Ale co stakovým prostorem nad oknem a nad zárubněmi? Právě tam (a nejen tam) se hodí poličky. Měly by být dostatečně vysoko, aby se do nich netrefilo čelo některého znávštěvníků a zároveň by měly vhodně doplňovat design celého pokoje. Hodí se však výtečně také do chodeb. Poličky pod stropem garáže jsou pak samostatnou kapitolou, protože tam už důraz na pěkný design ustupuje hlavně praktičnosti.

Jestli nemáte doma moc místa a můžete využít prostor pod stropem, podívejte se do naší galerie a inspirujte se, kde a jak by třeba i u vás doma mohly být poličky zavěšeny.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také