Bydlení

17. července 2014 06:00

Markéta Zídková

Šestnáct tipů na originální poličky

Polic není nikdy dost!

Člověk stále něco sbírá, nakupuje, schraňuje. Pak často nastává chvíle, kdy se ptáme, kam jen všechny ty své věci, se kterými se nechceme hned rozloučit, dáme. Pokud nejsou tyto naše poklady příliš choulostivé na prach, můžeme vedle dalších kusů nábytku zvolit jednoduché řešení, umístíme si na stěnu polici. Anebo rovnou celou sadu poliček. Odkládací místo využívající svislou plochu stěny je velmi praktické. Podlahu nezabere další kus nábytku a prostor místnosti je vzdušnější.

Dřevo, kov, papír...Dnes si můžeme vybírat ze spousty druhů poliček. Některé jsou velmi jednoduché, vypadají třeba jako prkno přilepené ke stěně. Ukrývá se v nich ale kovová výztuha, která zajišťuje jejich pevnost i uchycení. Jiné police přiděláte ke stěně různými ozdobnými i velmi prostými vzpěrami a držáky. Další poličky třeba jen visí na provazech zavěšených na hřebech.

Jistotu, že nám pod tíhou nákladu nespadnou, můžeme podpořit také naší obezřetností – nepřetěžujme je. Výrobce většinou v návodu, nebo na obalu udá, jakou hmotnost police ještě udrží. Pokud jsou správně přichyceny, pak by této informaci měla jejich nosnost odpovídat a dobře poslouží svému účelu.

V současnosti existují vedle jednoduchých rovněž celé sady samostatných i různě pospojovaných poliček, které mohou na stěně vytvořit pěkný dekorační prvek. Některé z nich dokonce působí jako plastický obraz. Oproti tomu namalovanému má výhodu, že se může v průběhu času proměňovat. Jednoduše podle toho, co a kam na poličky položíte.

Jen se podívejte, jaké zajímavé designové kousky na světě existují, a to zdaleka nejsou všechny!

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také