Bydlení

16. prosince 2014 06:00

Markéta Zídková

Krok za krokem: Upleťte si vánoční stromek

Domácí tvoření nezná meze. Příkladem je následující podrobný návod na výrobu vánočního stromku z papíru, ideálně z novin nebo reklamních letáků.

Už vás zmáhá běhání po obchodech, pečení cukroví a gruntování? Dejte si pauzu a zkuste si udělat radost – vyrobte si vlastnoručně malý vánoční stromeček. U srdce vás může zahřát i to, že zrecyklujete materiál, který by jinak skončil vkontejneru. Nemusíte se bát velké časové náročnosti, přípravné práce zvládnete u večerní kávy nebo sklenky vína a budete překvapeni, jak rychle pak půjde samotné pletení.

Na stromek budete potřebovat:

– karton většího formátu, můžete ho nahradit i listem ze starého nástěnného kalendáře

– štůsek novin nebo reklamních letáků zobdobného papíru (například Globus nebo Kaufland)

– nůžky

– špejli

– izolepu

– lepidlo na papír

– několik kolíčků na prádlo

– kousek motouzku

Postup:

Než se pustíte do samotného pletení, připravte si „kopyto“, které budete oplétat. Ideální by byl nějaký předmět ve tvaru kuželu, ten ale většina znás doma nemá. Udělejte si tedy kornout zkartonu, slepte ho izolepou a spodní okraj ustřihněte pěkně do roviny. Jaký bude kužel, takový bude nakonec i stromek, můžete se pustit do malého buclatého nebo třeba vytáhlého čahouna. Potřebovat budete také dostatečné množství papírových ruliček, návod na jejich výrobu najdete zde…..

Podrobný popis na výrobu stromku najdete ve fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také