Bydlení

12. prosince 2014 05:55

Markéta Zídková

Jehlan je v posledních letech vánočním hitem. Vyrobte si ho

Vánoční dekorace si můžete koupit, ale co si ji vyrobit?

Jehlan tvarem připomíná vánoční stromeček a možná proto je v poslední době velmi oblíbený v předvánočním čase. Pokud se vám jehlany líbí a rádi tvoříte například s dětmi, můžete si ho vyrobit sami. Základem je polystyrenový korpus, který koupíte v papírnictví, květinářství nebo výtvarných potřebách za pár korun.

Na výrobu vánočního jehlanu budete potřebovat:

- polystyrenový jehlan- vlnu nebo jinou textilii- špendlíky- korálky- flitry ve tvaru hvězdiček- ozdobnou vánoční stuhu- lepidlo

Fantazii se ovšem meze nekladou. Na omotání můžete použít vlnu, bavlnky, proužky látek, stužku, krajku… Flitry se prodávají v různých provedeních – hvězdičky, vločky a hezké budou i například knoflíky.

Postup:

Lepidlem potřete špičku jehlanu a přilepte začátek vlny. Potom vlnu omotávejte do kroužku až se dostanete přes hranu jehlanu. Vždy aplikujte lepidlo na max 3 cm po obvodu jehlanu a omotejte vlnou. Až bude celý jehlan pokrytý, můžete začít se zdobením flitry. Na špendlík navlečte korálek a flitr ve tvaru hvězdičky a zapíchněte. Na závěr na špici jehlanu špendlíkem připevněte vánoční stuhu.

Tip Prima livingu:

Nezačínejte omotávat jehlan odspodu, vlna by vám po lepidle sjížděla a tvořila by ošklivé mezery. Začněte od špičky.

Vyrobili jste si vlastní vánoční ozdoby, nazdobili stromeček, okna? Tak to vyfoťte a pošlete do soutěže. Více zde:

(veh)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také