Vytvořte si květinovou dekoraci ve tvaru koule. Je to symbol dokonalosti a harmonie

Klasická kytice ve váze nebo květina v květináči se vám zdá příliš obyčejná a běžná a rádi byste si pořídili květinovou dekoraci, která bude dokonalá svým tvarem, a přitom tak jednoduchá, že si ji zvládnete vyrobit sami bez pomoci profesionálního floristy? Vytvořte si květinovou kouli!

Dokonalý tvar koule fascinuje lidstvo odjakživa, a stal se tak symbolem dokonalosti, harmonie, ale i duševního a materiálního bohatství. Vytvořte si takový symbol i pro svůj domov!

Koule zvřesu nebo vřesovce

Připravte si rozkvetlý vřes nebo vřesovec vkvětináči. Bude stačit jedna bohatší rostlina. Dále budete potřebovat kouli zhmoty na aranžování květin, tedy zflorexu, nůžky a nit nebo tenoučký drátek na omotávání.

Nastříhejte vřes na jednotlivé výhonky, ty pak přikládejte na florexovou kouli a opatrně omotávejte nití nebo drátkem, až celý základ vřesem pokryjete.

Koule zkvětů karafiátů nebo chryzantém

Připravte se na to, že budete potřebovat opravdu dost velké množství květů, samozřejmě podle velikosti základní koule. Proto volte květiny, které se prodávají za co nejnižší cenu, tedy karafiáty nebo chryzantémy. Využijte jednodruhové, cenově dostupné pugéty, které nabízí většina supermarketů.

Opět si připravte kouli zflorexu a nejprve se rozhodněte, jestli bude hotová dekorace ležet na stole, nebo jestli ji budete chtít zavěsit do prostoru. Vdruhém případě skrz celou kouli protáhněte provázek na zavěšení a na spodní části ho zafixujte třeba kouskem ustřižené větvičky, aby se provázek ztěžké dekorace nevytrhl. Pak nechte kouli důkladně nasáknout vodou. Jednotlivé květy odstřihněte a ponechte jen krátký stonek na zapíchnutí do florexové koule.

Florexovou kouli si postavte na podstavec, který může tvořit obyčejná zavařovací sklenice nebo stabilní váza se širším hrdlem.

Květy pokryjte celou základní kouli a podle toho, jestli ji hodláte nechat ležet anebo zavěsit, doplňte květy i na spodní část, nebo ji nechte volnou.

Dekorační koule zmechu

I na třetí nápad, kouli zmechu, využijte florexový základ. Mechem pokryjte celou kouli a omotejte tenkým drátkem. Dekoraci můžete doplnit například sukulentními rostlinami, které si dlouhodobě vystačí jenom sobčasným navlhčením například postřikovačem na rosení květin.


Přečtěte si také