Ložnice

17. dubna 2020 14:00

redakce Prima Zoom

Jak často prát polštáře a kdy koupit nové?

Měnit povlečení nestačí, jednou za čas musíme do pračky dát i polštáře. Udělejte to v suchý den, kdy svítí slunce. Polštáře by neměly schnout dlouho, aby nezatuchly. Jak často by tuto proceduru měly naše polštáře podstoupit?

Zatímco povlečení se musí měnit opravdu často, u polštářů tohle pravidlo neplatí. Postačí, když je do pračky nacpete dvakrát do roka. Vletních měsících je vhodné přidat jedno dvě praní.

Postupujte podle informací na visačce, většinu polštářů ale můžete vyprat na standardní program vpračce. Jemný program nebo ruční praní nejsou úplně vhodné, protože zejména u starších praček se nemusí polštář dostatečně vyždímat. To je taky podstatné, aby vám polštář co nejrychleji uschl a byl kpoužití.

Jak často koupit nový polštář?

Někdy ale praní nebude stačit, polštáře mají také svou životnost, zejména ty plněné syntetickými materiály. Péřové vydrží výrazně déle. Jak poznáte, že byste měli vyrazit na nákupy a sehnat nový polštář? Přehněte ho napůl. Pokud se rychle vrátí do původního tvaru, můžete ho dál používat. Pokud zůstane přeložený nebo zdeformovaný, raději ho vyhoďte. Ten už má své nejlepší dny za sebou.

Jak často prát povlečení?

Když už jsme u polštářů, bylo by dobré říct, jak často bychom měli měnit povlečení. Ideální je dát ložní prádlo do pračky jednou za týden. Množí se vněm bakterie, které mohou způsobit různé zdravotní obtíže. Navíc si vněm libují roztoči.

Jak často prát ručníky?

Další textilií choulostivou na čistotu jsou ručníky. Ty bychom měli měnit ještě častěji než povlečení, zvlášť pokud je uchováváme vkoupelně. Ručníky je potřeba vyměnit jednou za dva až tři dny. Ne za týden, nebo dokonce za delší čas!

Sdílejte článek

Přečtěte si také