Bydlení

30. července 2017 15:59

Tereza Javorová

Luxusní bydlení na oko, přitom pro peněženku doslova za hubičku

Rádi byste bydleli na vysoké noze, avšak vaše peněženka to vidí bohužel pro vás jinak? Známe zdařilé tipy, jak zařídit luxus, avšak finance udržet na uzdě.

Zlatý nápad je víc než bezmyšlenkové utrácení za kupu doplňků. Mít tu správnou interiérovou múzu je totiž k nezaplacení. Inspirujte se nápady, jak si zařídit bydlení luxusně tak, aby vás to přitom nestálo spoustu peněz.

Zlaté samolepky

Nemusíte zařizovat zrovna kavárnu či restauraci, jde nám totiž o inspiraci. Tady jasně vidíte, jak antracitově šedá ladí se zlatavými odlesky a vytváří neuvěřitelně luxusní podívanou. Kde se na ni „hrabou“ všelijaké umělecké skvosty. Na stěnu orientovanou ke slunci pozvěte něco jako nazlátlou mozaiku či puntíky na vlně koňaku na světlém podkladu. Lustry volte závěsné, ať táhnou zraky ke zlatému lesku.

Zlatá bude působit honosně. Foto: istock.com

(S)laďte si

Napadlo by vás, že světle karamelová koženková sedačka může ladit snašedlou tapetou, spruhovaným kobercem, sladce růžovými růžemi, a přitom sčernou lampičkou i se stínítkem? Mnohdy na tak trendy ladění je i naše představivost krátká.

Nezapomeňte na stylovou taburetku vlakované kožence a na krémový stolík postavte zářnou zlatou sošku. A když neseženete podobiznu čtyřnohého chlupáče, natáhněte se po stříbrném či zlatavém ananasu. My vredakci maximálně kladně hodnotíme lustr, který jakoby se snášel dolů ze změti pavučin.

Pro milovníky černé soblibou vgeometrických vzorech jsme vybrali tuto designovou lahůdku. Červený sedák tomu však dává říz a mini kaly tlumí stylovou černotu.

Za luxusní interiér nemusíte utratit spoustu peněz. Foto: istock.com

Jen tak mít svůj něžný kout…

Milujete večery, které trávíte sknížkou vruce a ráda byste dala rodině najevo, že toto místo je vašim posvátným územím? Beze studu se spolehněte na jemnou starorůžovou stěnu, kde její spodní část vyšperkujete zdobnou širokou lištou. Ve stejném tónu volte i pohodlné křeslo, které rozzáří černobílá dečka a konstrukci na zlatou lampu doladí jen houpající se žárovka. Punc romantiky a ženskosti tomu nasadí kovová váza srozkvetlými tulipány.

Slaďte interiér do jedné barvy. Foto: istock.com

Pestré barvy avšak lustr jako ze zámku

Na bílou textilní sedačku natrefíte bez problémů, pak ale nešetřeteodvahou a pro závěsný lustr zaskočte do bazaru, nebo vetešnictví. Odkládací stolík vyřešte jako interiérové osvětlení a přitom smini plochou alespoň pro skleničku. Pamatujte i na oceánově modrý závěs a krémovou taburetku skanárkově žlutou. Na první pohled moderní, avšak na ten druhý spřepychem nad poměry.

Čistý a jednoduchý styl je mnohdy lepší než okázalost. Foto: istock.com

Ryze dámská záležitost aneb mužům vstup zakázán

Nemusíte mít zrovna byt se starými francouzskými okny, bohatě postačí, když se za pohovkou bude nacházet dvoukřídlé okno, nebo rovnou vstup na balkon. Černou polstrovanou sedačku prokombinujte sbělostnými křesílky a fuchsiově řvavý koberec svysokým vlasem zase slaďte spolštářky a měkoučkým přehozem.

Před nenechavým sluncem se chraňte vysunovacími textilními roletami. Na prosklený kovový stůl postavte bílý květináč se stálozelenou flórou. Sice to nevíme jistě, ale něco nám říká, že by si vtomto obýváku libovala i Carrie ze Sexu ve městě.

Nenechejte se nikdy otrávit částkou, kterou máte na zařízení dané místnosti. Krásně a stylově bydlet můžete i poměrně levně, jen to chce hledat ty správné alternativy a šik kombinace. Protože ten, kdo hledá, nejenom najde, ale navíc ve finálně i báječně sladí. Tak tedy laďte.

Důležité jsou doplňky. Foto: istock.com

(lz)

Další články:

Pro milovníky černé soblibou vgeometrických vzorech jsme vybrali tuto designovou lahůdku. Červený sedák tomu však dává říz a mini kaly tlumí stylovou černotu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také