Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Luxusní dům z recyklovaných materiálů souzní se svým okolím

Dům Cave uprostřed přírodní rezervace díky ojedinělému designu a použití místních či recyklovaných materiálů dokonale zapadá do krajiny.
Vydáno: 09.09.2015
Dům z říčních kamenů, udusané hlíny a surového betonu ladí s okolím
Dům z říčních kamenů, udusané hlíny a surového betonu ladí s okolím Autor: Archiv Greenfield
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Recyklované materiály u tohoto domu v rezervaci Maderas del Carmen silně převažují nad čímkoli jiným. Celých 90 % jich pochází z nedalekých statků, písčin a řek. Z opuštěného statku se podařilo využít profilovaný plech na střechu, ale i staré trámy z piniového dřeva beztak pocházející z nedalekého lesa. Kameny ve zdivu jsou z řeky, ke stavbě ale posloužily i bloky z udusané zeminy. „Díky využití materiálů z nejbližšího okolí včetně rozebrané železniční trati je budova Cave podobně jako obydlí domorodců přímo spjatá s místem, kde stojí. Barva a struktura povrchů domu má totiž původ právě v okolní krajině,“ vysvětluje zakladatel studia Greenfield Kenji López Rivera.

Prosklenou stěnu lze otevřít
Prosklenou stěnu lze otevřít
Archiv Greenfield

Ve vile, která se nachází zčásti pod úrovní terénu, se zotavují vědci, kteří v rezervaci na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental sledují populace místních druhů zvířat, jako je ovce tlustorohá. Interiér rozptyluje jakoukoli obavu, že by stavba ohleduplná ke svému okolí musela být skromná. O opaku výmluvně svědčí rozměrný obývací pokoj a zejména sedačka s místem pro 12 lidí. Z obývací části s velkou prosklenou stěnou je vstup na malou terasu. U vily je také zázemí pro grilování a střeše s tím nejlepším výhledem na hory nechybí ohniště.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Na změnu stačila jediná sobota

Slyšel kluky posmívat se domu staříka. Tak zorganizoval dobrovolníky a dům opravili

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

Vše potřebné musí v zimě přivézt vlastnoručně postavená lanovka. Silnice jsou zasypané sněhem

To je bydlení! Známý snowboardista Mike Basich si sám postavil dům snů


Článek je zařazen v:
Reklama